fbpx

Calendar

01.09.2023

vineri

19:30

vineri

19:30

Self ACME

Concept: Camelia Neagoe & Adrian Ionescu

Self ACME

03.09.2023

duminică

09:00

duminică

09:00

Tabăra Gestures Blooming

Curs de pedagogia dansului contemporan coordonat de: Pierre Chauvin-Brunet

Proiectul Gestures Blooming

Tabăra Gestures Blooming

04.09.2023

luni

15:00

luni

15:00

Tabăra Gestures Blooming

Curs de pedagogia dansului contemporan coordonat de: Nadja Raszewski

Proiectul Gestures Blooming

Tabăra Gestures Blooming

07.09.2023

joi

19:00

joi

19:00

Collected Screams - BIDFF #9

Conferință performativă
Text și performance: Sarah Vanhee

În cadrul BIDFF #9 - CLUSTERS | BIDFF EXPAND

Collected Screams - BIDFF #9

08.09.2023

vineri

10:00

vineri

10:00

Sizzling Semiconductors - BIDFF #9

Workshop de sunet electronic
Susținut de: Ioana Vreme Moser

În cadrul BIDFF #9 – CLUSTERS | BIDFF EXPAND

Sizzling Semiconductors - BIDFF #9

09.09.2023

sâmbătă

15:00

sâmbătă

15:00

Sizzling Semiconductors - BIDFF #9

Workshop de sunet electronic
Susținut de: Ioana Vreme Moser

În cadrul BIDFF #9 – CLUSTERS | BIDFF EXPAND

Sizzling Semiconductors - BIDFF #9

09.09.2023

sâmbătă

19:00

sâmbătă

19:00

Screaming Minerals - BIDFF #9

Conferință performativă
De: Ioana Vreme Moser

În cadrul BIDFF #9 - CLUSTERS | BIDFF EXPAND

Screaming Minerals - BIDFF #9

10.09.2023

duminică

19:00

duminică

19:00

Violences and Situated Powers. A Choreographic Archive - BIDFF #9

Conferință performativă
Concept: Flor Firvida

În cadrul BIDFF #9 - CLUSTERS | BIDFF EXPAND

Violences and Situated Powers. A Choreographic Archive - BIDFF #9

10.09.2023

duminică

10:00

duminică

10:00

Wandering with a camera – the body in somatic landscape screendance - BIDFF #9

Masterclass de film de dans
Susținut de: Heike Salzer

În cadrul BIDFF #9 – CLUSTERS | BIDFF EXPAND

Wandering with a camera – the body in somatic landscape screendance - BIDFF #9

13.09.2023

miercuri

14:00

miercuri

14:00

Collective Exhibition for a Single Body – The Private Score

Proiect expozițional & performance curatoriat de: Pierre Bal-Blanc

Collective Exhibition for a Single Body – The Private Score

13.09.2023

miercuri

18:00

miercuri

18:00

Collective Exhibition for a Single Body – The Private Score

Vernisaj
Proiect expozițional & performance curatoriat de: Pierre Bal-Blanc

Collective Exhibition for a Single Body – The Private Score

14.09.2023

joi

14:00

joi

14:00

Collective Exhibition for a Single Body – The Private Score

Proiect expozițional & performance curatoriat de: Pierre Bal-Blanc

Collective Exhibition for a Single Body – The Private Score

15.09.2023

vineri

14:00

vineri

14:00

Collective Exhibition for a Single Body – The Private Score

Proiect expozițional & performance curatoriat de: Pierre Bal-Blanc

Collective Exhibition for a Single Body – The Private Score

15.09.2023

vineri

18:00

vineri

18:00

Totul pentru endorfine x Street Delivery

Coordonat de Andreea Novac și Cristina Lilienfeld

Street Delivery București 2023 - Shared Spaces

Totul pentru endorfine x Street Delivery

15.09.2023

vineri

19:00

vineri

19:00

Totul pentru endorfine x Street Delivery

Coordonat de Andreea Novac și Cristina Lilienfeld

Street Delivery București 2023 - Shared Spaces

Totul pentru endorfine x Street Delivery

16.09.2023

sâmbătă

14:00

sâmbătă

14:00

Collective Exhibition for a Single Body – The Private Score

Proiect expozițional & performance curatoriat de: Pierre Bal-Blanc

Collective Exhibition for a Single Body – The Private Score

16.09.2023

sâmbătă

18:00

sâmbătă

18:00

Totul pentru endorfine x Street Delivery

Coordonat de Andreea Novac și Vlad Benescu

Street Delivery București 2023 - Shared Spaces

Totul pentru endorfine x Street Delivery

16.09.2023

sâmbătă

19:30

sâmbătă

19:30

Oaza Nebunilor

Coregrafie, Regie, Concept scenografie: Daniel Dragomir

Oaza Nebunilor

16.09.2023

sâmbătă

19:00

sâmbătă

19:00

Totul pentru endorfine x Street Delivery

Coordonat de Andreea Novac și Vlad Benescu

Street Delivery București 2023 - Shared Spaces

Totul pentru endorfine x Street Delivery

17.09.2023

duminică

14:00

duminică

14:00

Collective Exhibition for a Single Body – The Private Score

Proiect expozițional & performance curatoriat de: Pierre Bal-Blanc

Collective Exhibition for a Single Body – The Private Score

17.09.2023

duminică

18:00

duminică

18:00

Totul pentru endorfine x Street Delivery

Coordonat de Alexandra Mihaela Dancs și Vlad Benescu

Street Delivery București 2023 - Shared Spaces

Totul pentru endorfine x Street Delivery

17.09.2023

duminică

19:30

duminică

19:30

Oaza Nebunilor

Coregrafie, Regie, Concept scenografie: Daniel Dragomir

Oaza Nebunilor

17.09.2023

duminică

19:00

duminică

19:00

Totul pentru endorfine x Street Delivery

Coordonat de Alexandra Mihaela Dancs și Vlad Benescu

Street Delivery București 2023 - Shared Spaces

Totul pentru endorfine x Street Delivery

19.09.2023

marți

16:00

marți

16:00

Have you seen my body? a seascape

Instalație interactivă
Direcție artistică și text: Emilia Păunescu

Festivalul Nova

Have you seen my body? a seascape

20.09.2023

miercuri

14:00

miercuri

14:00

Collective Exhibition for a Single Body – The Private Score

Proiect expozițional & performance curatoriat de: Pierre Bal-Blanc

Collective Exhibition for a Single Body – The Private Score

20.09.2023

miercuri

16:00

miercuri

16:00

Have you seen my body? a seascape

Instalație interactivă
Direcție artistică și text: Emilia Păunescu

Festivalul Nova

Have you seen my body? a seascape

21.09.2023

joi

14:00

joi

14:00

Collective Exhibition for a Single Body – The Private Score

Proiect expozițional & performance curatoriat de: Pierre Bal-Blanc

Collective Exhibition for a Single Body – The Private Score

21.09.2023

joi

16:00

joi

16:00

Have you seen my body? a seascape

Instalație interactivă
Direcție artistică și text: Emilia Păunescu

Festivalul Nova

Have you seen my body? a seascape

22.09.2023

vineri

14:00

vineri

14:00

Collective Exhibition for a Single Body – The Private Score

Proiect expozițional & performance curatoriat de: Pierre Bal-Blanc

Collective Exhibition for a Single Body – The Private Score

22.09.2023

vineri

16:00

vineri

16:00

Have you seen my body? a seascape

Festivalul Nova

Have you seen my body? a seascape

23.09.2023

sâmbătă

14:00

sâmbătă

14:00

Collective Exhibition for a Single Body – The Private Score

Proiect expozițional & performance curatoriat de: Pierre Bal-Blanc

Collective Exhibition for a Single Body – The Private Score

23.09.2023

sâmbătă

16:00

sâmbătă

16:00

Have you seen my body? a seascape

Instalație interactivă
Direcție artistică și text: Emilia Păunescu

Festivalul Nova

Have you seen my body? a seascape

24.09.2023

duminică

14:00

duminică

14:00

Collective Exhibition for a Single Body – The Private Score

Proiect expozițional & performance curatoriat de: Pierre Bal-Blanc

Collective Exhibition for a Single Body – The Private Score

24.09.2023

duminică

19:00

duminică

19:00

PAST PRESENT - Fragmente de memorie

O co-producție PETEC (Asociația Pentru Teatru și Carte) și Beaconsfield.

PAST PRESENT - Fragmente de memorie

27.09.2023

miercuri

14:00

miercuri

14:00

Collective Exhibition for a Single Body – The Private Score

Proiect expozițional & performance curatoriat de: Pierre Bal-Blanc

Collective Exhibition for a Single Body – The Private Score

28.09.2023

joi

14:00

joi

14:00

Collective Exhibition for a Single Body – The Private Score

Proiect expozițional & performance curatoriat de: Pierre Bal-Blanc

Collective Exhibition for a Single Body – The Private Score

29.09.2023

vineri

14:00

vineri

14:00

Collective Exhibition for a Single Body – The Private Score

Proiect expozițional & performance curatoriat de: Pierre Bal-Blanc

Collective Exhibition for a Single Body – The Private Score

30.09.2023

sâmbătă

14:00

sâmbătă

14:00

Collective Exhibition for a Single Body – The Private Score

Proiect expozițional & performance curatoriat de: Pierre Bal-Blanc

Collective Exhibition for a Single Body – The Private Score

30.09.2023

sâmbătă

19:30

sâmbătă

19:30

Self ACME

Concept: Camelia Neagoe & Adrian Ionescu

Self ACME

01.10.2023

duminică

14:00

duminică

14:00

Collective Exhibition for a Single Body – The Private Score

Proiect expozițional & performance curatoriat de: Pierre Bal-Blanc

Collective Exhibition for a Single Body – The Private Score

06.10.2023

vineri

19:30

vineri

19:30

Ramanenjana x (un)safe zones

19:30 — RAMANENJANA — spectacol — RO/DE/MG, 2022, 60’
20:45 — UN (SAFE) ZONES — proiecție filme de dans — DRAGON BOYS (GH, 2023, 12’), IN THE SAME BOAT (FI, 2022, 8’), GHOSTLY LABOR (US, 2022, 13’)

Ramanenjana x (un)safe zones

07.10.2023

sâmbătă

19:30

sâmbătă

19:30

Ramanenjana x (un)safe zones

19:30 — RAMANENJANA — spectacol — RO/DE/MG, 2022, 60’
20:45 — UN (SAFE) ZONES — proiecție filme de dans — I HAVE NO LEGS, AND I MUST RUN (CN, 2022, 15’), WARSHA (LB, 2022, 16’)

Ramanenjana x (un)safe zones

11.10.2023

miercuri

18:00

miercuri

18:00

Dansul întâlnește animația

Masterclass suținut de Jean-Charles Mbotti Malolo

ANIMEST.18

Dansul întâlnește animația

21.10.2023

sâmbătă

19:30

sâmbătă

19:30

Bodies on the line

Concept, coregrafie: Ioana Marchidan

Bodies on the line

22.10.2023

duminică

19:30

duminică

19:30

Bodies on the line

Concept, coregrafie: Ioana Marchidan

Bodies on the line

23.10.2023

luni

19:00

luni

19:00

Totul pentru endorfine x Animest

Cu Andreea Novac & Vlad Benescu

Animest.18

Totul pentru endorfine x Animest

25.10.2023

miercuri

19:00

miercuri

19:00

Totul pentru endorfine x Animest

Cu Andreea Novac & Mădălina Dan

Animest.18

Totul pentru endorfine x Animest

27.10.2023

vineri

19:00

vineri

19:00

Totul pentru endorfine x Animest

Cu Mădălina Dan

Animest.18

Totul pentru endorfine x Animest

28.10.2023

sâmbătă

12:00

sâmbătă

12:00

Ce este un laborator artistic?

Discuție despre laborator ca spațiu de cercetare alături de Mădălina Dan, Ion Dumitrescu, Radu Nica, Leta Popescu, Elena Zamfirescu
În cadrul FNT - Festivalul National de Teatru

FNT - Festivalul National de Teatru

Ce este un laborator artistic?

31.10.2023

marți

19:30

marți

19:30

Performing ParkinsOn Dance

Concept și direcție artistică: Irina Marinescu

Performing ParkinsOn Dance

01.11.2023

miercuri

18:00

miercuri

18:00

Dreamers

Performance one-to-one la intervale de 20'
Concept: Ioana Păun

IRIDESCENT - Festival internațional de dans contemporan și alte reconfigurări ale sensibilului

Dreamers

02.11.2023

joi

17:00

joi

17:00

ARTWORK

Acțiune continuă, zilnică timp de 4 ore
Concept: Florin Flueraș

IRIDESCENT - Festival internațional de dans contemporan și alte reconfigurări ale sensibilului

ARTWORK

02.11.2023

joi

18:00

joi

18:00

Dreamers

Performance one-to-one la intervale de 20'
Concept: Ioana Păun

IRIDESCENT - Festival internațional de dans contemporan și alte reconfigurări ale sensibilului

Dreamers

02.11.2023

joi

19:00

joi

19:00

Kill the Fucking Bill(s)

03.11.2023

vineri

17:00

vineri

17:00

ARTWORK

Acțiune continuă, zilnică timp de 4 ore
Concept: Florin Flueraș

IRIDESCENT - Festival internațional de dans contemporan și alte reconfigurări ale sensibilului

ARTWORK

03.11.2023

vineri

18:00

vineri

18:00

Dreamers

Performance one-to-one la intervale de 20'
Concept: Ioana Păun

IRIDESCENT - Festival internațional de dans contemporan și alte reconfigurări ale sensibilului

Dreamers

03.11.2023

vineri

19:00

vineri

19:00

Ireversibil

Discuție cooperativă și exploratorie
Invitați: Veronica Lazăr, Anda Zahiu, Alexandra Zorilă, Paul Gabriel Sandu și Constantin Vică

IRIDESCENT - Festival internațional de dans contemporan și alte reconfigurari ale sensibilului

Ireversibil

04.11.2023

sâmbătă

17:00

sâmbătă

17:00

ARTWORK

Acțiune continuă, zilnică timp de 4 ore
Concept: Florin Flueraș

IRIDESCENT - Festival internațional de dans contemporan și alte reconfigurări ale sensibilului

ARTWORK

04.11.2023

sâmbătă

17:00

sâmbătă

17:00

Dreamers

Performance one-to-one la intervale de 20'
Concept: Ioana Păun

IRIDESCENT - Festival internațional de dans contemporan și alte reconfigurări ale sensibilului

Dreamers

05.11.2023

duminică

17:00

duminică

17:00

Dreamers

Performance one-to-one la intervale de 20'
Concept: Ioana Păun

IRIDESCENT - Festival internațional de dans contemporan și alte reconfigurări ale sensibilului

Dreamers

06.11.2023

luni

18:00

luni

18:00

Dreamers

Performance one-to-one la intervale de 20'
Concept: Ioana Păun

IRIDESCENT - Festival internațional de dans contemporan și alte reconfigurări ale sensibilului

Dreamers

06.11.2023

luni

19:00

luni

19:00

Bodies on the line

Concept, coregrafie: Ioana Marchidan

Bodies on the line

06.11.2023

luni

19:30

luni

19:30

Patosfera

07.11.2023

marți

18:00

marți

18:00

Dreamers

Performance one-to-one la intervale de 20'
Concept: Ioana Păun

IRIDESCENT - Festival internațional de dans contemporan și alte reconfigurări ale sensibilului

Dreamers

08.11.2023

miercuri

17:00

miercuri

17:00

Bodies on the line

Concept, coregrafie: Ioana Marchidan

Bodies on the line

08.11.2023

miercuri

18:00

miercuri

18:00

Dreamers

Performance one-to-one la intervale de 20'
Concept: Ioana Păun

IRIDESCENT - Festival internațional de dans contemporan și alte reconfigurări ale sensibilului

Dreamers

08.11.2023

miercuri

19:30

miercuri

19:30

MOS

09.11.2023

joi

18:00

joi

18:00

Dreamers

Performance one-to-one la intervale de 20'
Concept: Ioana Păun

IRIDESCENT - Festival internațional de dans contemporan și alte reconfigurări ale sensibilului

Dreamers

10.11.2023

vineri

18:00

vineri

18:00

Dreamers

Performance one-to-one la intervale de 20'
Concept: Ioana Păun

IRIDESCENT - Festival internațional de dans contemporan și alte reconfigurări ale sensibilului

Dreamers

10.11.2023

vineri

19:30

vineri

19:30

Jérôme Bel

11.11.2023

sâmbătă

10:00

sâmbătă

10:00

Workshop Café Müller

11.11.2023

sâmbătă

17:00

sâmbătă

17:00

Dreamers

Performance one-to-one la intervale de 20'
Concept: Ioana Păun

IRIDESCENT - Festival internațional de dans contemporan și alte reconfigurări ale sensibilului

Dreamers

12.11.2023

duminică

17:00

duminică

17:00

Dreamers

Performance one-to-one la intervale de 20'
Concept: Ioana Păun

IRIDESCENT - Festival internațional de dans contemporan și alte reconfigurări ale sensibilului

Dreamers

12.11.2023

duminică

19:30

duminică

19:30

Café Müller

13.11.2023

luni

18:00

luni

18:00

Dreamers

Performance one-to-one la intervale de 20'
Concept: Ioana Păun

IRIDESCENT - Festival internațional de dans contemporan și alte reconfigurări ale sensibilului

Dreamers

14.11.2023

marți

18:00

marți

18:00

Dreamers

Performance one-to-one la intervale de 20'
Concept: Ioana Păun

IRIDESCENT - Festival internațional de dans contemporan și alte reconfigurări ale sensibilului

Dreamers

14.11.2023

marți

19:30

marți

19:30

Bodies on the line

15.11.2023

miercuri

18:00

miercuri

18:00

Dreamers

Performance one-to-one la intervale de 20'
Concept: Ioana Păun

IRIDESCENT - Festival internațional de dans contemporan și alte reconfigurări ale sensibilului

Dreamers

16.11.2023

joi

19:30

joi

19:30

TransLucid

17.11.2023

vineri

18:00

vineri

18:00

Effortless Flow

18.11.2023

sâmbătă

19:30

sâmbătă

19:30

Nabinam

19.11.2023

duminică

16:00

duminică

16:00

Dansuri mici

21.11.2023

marți

19:00

marți

19:00

Premiile CNDB 2023 x Mercedes máis eu

Regie, creație și interpretare: Mercedes Peón și Janet Novás

IRIDESCENT - Festival internațional de dans contemporan și alte reconfigurari ale sensibilului

Premiile CNDB 2023 x Mercedes máis eu

22.11.2023

miercuri

10:00

miercuri

10:00

The Busy Body

23.11.2023

joi

20:00

joi

20:00

BLOT - Body Line of Thought

De Simona Deaconescu și Vanessa Goodman

IRIDESCENT - Festival internațional de dans contemporan și alte reconfigurări ale sensibilului

BLOT - Body Line of Thought

24.11.2023

vineri

19:30

vineri

19:30

Made for Happiness

Idee, realizare și performance: Iva Sveshtarova și Willy Prager

IRIDESCENT - Festival internațional de dans contemporan și alte reconfigurari ale sensibilului

Made for Happiness

25.11.2023

sâmbătă

19:30

sâmbătă

19:30

SHAMEBOX

Idee, realizare și performance: Iva Sveshtarova și Willy Prager

IRIDESCENT - Festival internațional de dans contemporan și alte reconfigurări alea sensibilului

SHAMEBOX

26.11.2023

duminică

16:00

duminică

16:00

Idei pentru Planeta Pământ

Maraton de declarații, mesaje și idei

IRIDESCENT - Festival internațional de dans contemporan și alte reconfigurări alea sensibilului

Idei pentru Planeta Pământ

28.11.2023

marți

16:00

marți

16:00

Alice Chauchat, Collective Sensations 

Atelier de încălzire pentru Fictions, my body - facilitat de Andreea David

Fictions, my body

Alice Chauchat, Collective Sensations 

28.11.2023

marți

19:30

marți

19:30

TANZANWEISUNGEN (it won't be like this forever)

Coregrafie: Moritz Ostruschnjak

IRIDESCENT - Festival internațional de dans contemporan și alte reconfigurari ale sensibilului

TANZANWEISUNGEN (it won't be like this forever)

29.11.2023

miercuri

10:00

miercuri

10:00

Workshop cu Moritz Ostruschnjak

Workshop coordonat de Moritz Ostruschnjak

IRIDESCENT - Festival internațional de dans contemporan și alte reconfigurări ale sensibilului

Workshop cu Moritz Ostruschnjak

29.11.2023

miercuri

20:00

miercuri

20:00

O întâmplare cu Jazz

Film documentar și sesiune Q&A
Regizor: Mircea Albuțiu

IRIDESCENT - Festival internațional de dans contemporan și alte reconfigurări ale sensibilului

O întâmplare cu Jazz

30.11.2023

joi

10:00

joi

10:00

Workshop cu Moritz Ostruschnjak

Workshop coordonat de Moritz Ostruschnjak

IRIDESCENT - Festival internațional de dans contemporan și alte reconfigurări ale sensibilului

Workshop cu Moritz Ostruschnjak

30.11.2023

joi

16:00

joi

16:00

Alice Chauchat, Collective Sensations 

Atelier de încălzire pentru Fictions, my body - facilitat de Andreea David

Fictions, my body

Alice Chauchat, Collective Sensations 

01.12.2023

vineri

10:00

vineri

10:00

Workshop cu Moritz Ostruschnjak

Workshop coordonat de Moritz Ostruschnjak

IRIDESCENT - Festival internațional de dans contemporan și alte reconfigurări ale sensibilului

Workshop cu Moritz Ostruschnjak

02.12.2023

sâmbătă

18:00

sâmbătă

18:00

Fictions, my body - Collective sensations & Somatic freaks 1.0

Alice Chauchat via Andreea David, Collective Sensations

Fictions, my body

Fictions, my body - Collective sensations & Somatic freaks 1.0

02.12.2023

sâmbătă

20:00

sâmbătă

20:00

Fictions, my body - Collective sensations & Somatic freaks 1.0

Alexandra Mihaela Dancs & Vlad Benescu, Somatic Freaks 1.0

Fictions, my body

Fictions, my body - Collective sensations & Somatic freaks 1.0

03.12.2023

duminică

13:00

duminică

13:00

Fictions, my body - Tehnomanția - citirea in cablurile scenei de dans

Întâlniri unu la unu cu Andreea David

Fictions, my body

Fictions, my body - Tehnomanția - citirea in cablurile scenei de dans

08.12.2023

vineri

19:00

vineri

19:00

Fictions, my body - Toward Blank & In the language that you are/Picnic with animals

Eliza Trefas, Toward Blank (First the talk goes from the lips, then from the mind, then from the heart.)

Fictions, my body

Fictions, my body - Toward Blank & In the language that you are/Picnic with animals

08.12.2023

vineri

20:00

vineri

20:00

Fictions, my body - Toward Blank & In the language that you are/Picnic with animals

Cătălina Gubandru, In the language that you are/Picnic with animals, 2023
(performance participativ cu transfer către public)

Fictions, my body

Fictions, my body - Toward Blank & In the language that you are/Picnic with animals

09.12.2023

sâmbătă

19:00

sâmbătă

19:00

Fictions, my body - Unimages & cip și urmărire

Florin Flueraș, Unimages, 2017

Fictions, my body

Fictions, my body - Unimages & cip și urmărire

09.12.2023

sâmbătă

20:00

sâmbătă

20:00

Fictions, my body - Unimages & cip și urmărire

Cosmina Moroșan & Anticorp Solar
(cadru binevoitor - participativ)

Fictions, my body

Fictions, my body - Unimages & cip și urmărire

10.12.2023

duminică

12:00

duminică

12:00

Fictions, my body - Teatre

Atelier facilitat de Adriana Gheorghe

Fictions, my body

Fictions, my body - Teatre

10.12.2023

duminică

17:30

duminică

17:30

Fictions, my body - Tehnomanția - citirea in cablurile scenei de dans

Întâlniri unu la unu cu Andreea David

Fictions, my body

Fictions, my body - Tehnomanția - citirea in cablurile scenei de dans

11.12.2023

luni

14:00

luni

14:00

Fictions, my body - Tehnomanția - citirea in cablurile scenei de dans

Întâlniri unu la unu cu Andreea David

Fictions, my body

Fictions, my body - Tehnomanția - citirea in cablurile scenei de dans

12.12.2023

marți

11:00

marți

11:00

Fictions, my body - Diego Agulló

Atelier facilitat de Diego Agulló

Fictions, my body

Fictions, my body - Diego Agulló

12.12.2023

marți

12:00

marți

12:00

Ateliere Meet the artist/Sharing practices - Unfold Motion

Atelier susținut de Beatrice Tudor și Filip Stoica

Turneu DINAM

Ateliere Meet the artist/Sharing practices - Unfold Motion

12.12.2023

marți

19:30

marți

19:30

Drum’n Basme

Instalație performativă audio-video și atelier de mixaj coordonat de George Allen

Turne DINAM

Drum’n Basme

12.12.2023

marți

13:45

marți

13:45

Ateliere Meet the artist/Sharing practices - Unfold Motion

Atelier susținut de Lavinia Urcan

Turneu DINAM

Ateliere Meet the artist/Sharing practices - Unfold Motion

13.12.2023

miercuri

11:00

miercuri

11:00

Fictions, my body - Diego Agulló

Atelier facilitat de Diego Agulló

Fictions, my body

Fictions, my body - Diego Agulló

13.12.2023

miercuri

19:30

miercuri

19:30

Vulnus-the quality of being easily hurt & The Story of Lost Stories

Seară double-bill cu spectacole de Beatrice Tudor, Filip Stoica și Lavinia Urcan

Turneu DINAM

Vulnus-the quality of being easily hurt & The Story of Lost Stories

14.12.2023

joi

15:00

joi

15:00

Fictions, my body - Diego Agulló

Atelier facilitat de Diego Agulló

Fictions, my body

Fictions, my body - Diego Agulló

14.12.2023

joi

19:00

joi

19:00

Fictions, my body - Diego Agulló

Lecture și conversație

Fictions, my body

Fictions, my body - Diego Agulló

15.12.2023

vineri

15:00

vineri

15:00

Fictions, my body - Diego Agulló

Atelier facilitat de Diego Agulló

Fictions, my body

Fictions, my body - Diego Agulló

15.12.2023

vineri

19:00

vineri

19:00

Fictions, my body - Teatre

Adriana Gheorghe, Teatre
(protocol performativ)

Fictions, my body

Fictions, my body - Teatre

16.12.2023

sâmbătă

15:00

sâmbătă

15:00

Fictions, my body - Diego Agulló

Atelier facilitat de Diego Agulló și prezentare publică

Fictions, my body

Fictions, my body - Diego Agulló

14.01.2024

duminică

16:00

duminică

16:00

Dansuri mici

Spectacolul Școlii performative pentru copii

Dansuri mici

28.01.2024

duminică

11:00

duminică

11:00

Iluzionistele

Spectacol matineu dedicat copiilor
Conceptul și direcția artistică: Mădălina Dan

Iluzionistele

10.02.2024

sâmbătă

11:00

sâmbătă

11:00

Iluzionistele

Spectacol matineu dedicat copiilor
Conceptul și direcția artistică: Mădălina Dan

Iluzionistele

25.02.2024

duminică

19:30

duminică

19:30

BAD MAMMA

Concept și interpretare: Valentina De Piante 

BAD MAMMA

10.03.2024

duminică

19:30

duminică

19:30

MANual

Concept & Coregrafie: Sergiu Diță

MANual

19.03.2024

marți

19:30

marți

19:30

Bodies on the line

Concept, coregrafie: Ioana Marchidan

Bodies on the line

22.03.2024

vineri

19:30

vineri

19:30

Bodies on the line

Concept, coregrafie: Ioana Marchidan

Bodies on the line

23.03.2024

sâmbătă

19:30

sâmbătă

19:30

MANual

Concept & Coregrafie: Sergiu Diță

MANual

29.03.2024

vineri

19:30

vineri

19:30

Coreomaniacii

Concept și coregrafie: Simona Deaconescu

Coreomaniacii

02.04.2024

marți

19:30

marți

19:30

(anti)aging

Concept, coregrafie, interpretare: Mădălina Dan și Alexandra Mihaela Dancs

(anti)aging
Sari la conținut