Calendar

05.9.2018

miercuri

19:00

miercuri

19:00

Ateliere de practici somatice 2: Awareness through movement

Atelier
Cu Valentina de Piante Niculae

în cadrul intervenției culturale The Agency of Touch

Ateliere de practici somatice 2: Awareness through movement

06.9.2018

joi

21:30

joi

21:30

Midnight Specials

O selecție de filme de dans românești

În cadrul Bucharest International Dance Film Festival (BIDFF) #4

Midnight Specials

07.9.2018

vineri

19:00

vineri

19:00

Ateliere de practici somatice 2: The Agency of Touch

Atelier
Cu Mădălina Dan

în cadrul intervenției culturale The Agency of Touch

Ateliere de practici somatice 2: The Agency of Touch

09.9.2018

duminică

18:30

duminică

18:30

IRIS

performance
Coregraf: Johanna Nuutinen

În cadrul Bucharest International Dance Film Festival (BIDFF) #4

IRIS

18.9.2018

marți

12:00

marți

12:00

Performance (Mis)Guided Tours

Un cadru performativ de Farid Fairuz

Performance (Mis)Guided Tours

21.9.2018

vineri

19:30

vineri

19:30

A truth, a lie and a list of possibilities

Conceptul: Andreea Novac

A truth, a lie and a list of possibilities

26.9.2018

miercuri

12:00

miercuri

12:00

Performance (Mis)Guided Tours

Un cadru performativ de Farid Fairuz

Performance (Mis)Guided Tours

20.10.2018

sâmbătă

19:00

sâmbătă

19:00

Vox nihili

Conceptul: Cosmin Vasile

În cadrul RAP 2018

Vox nihili

20.10.2018

sâmbătă

19:30

sâmbătă

19:30

Ritualia

Performance

Ritualia

21.10.2018

duminică

19:00

duminică

19:00

Beauty. Spectacol într-un tablou

Conceptul și coregrafia: Ruxandra Enache

În cadrul RAP 2018

Beauty. Spectacol într-un tablou

26.10.2018

vineri

19:00

vineri

19:00

Mysterious Tiger at noon

Conceptul: Ana Cătălina Gubandru

În cadrul RAP 2018

Mysterious Tiger at noon

27.10.2018

sâmbătă

19:30

sâmbătă

19:30

153 de secunde

Regia: Ioana Păun

153 de secunde

28.10.2018

duminică

19:30

duminică

19:30

153 de secunde

Regia: Ioana Păun

153 de secunde

30.10.2018

marți

19:30

marți

19:30

Mysterious Tiger at noon

Conceptul: Ana Cătălina Gubandru

În cadrul RAP 2018

Mysterious Tiger at noon

01.11.2018

joi

19:00

joi

19:00

Vox nihili

Conceptul: Cosmin Vasile

În cadrul RAP 2018

Vox nihili

02.11.2018

vineri

19:30

vineri

19:30

Ritualia

Performance

Ritualia

03.11.2018

sâmbătă

19:30

sâmbătă

19:30

Ritualia

Performance

Ritualia

04.11.2018

duminică

17:30

duminică

17:30

Nu știi ce se poate întâmpla dintr-o clipire mai lungă

Atelier
Cu Catrinel Catană, Amalia Olaru, Petra Iuliana Pintilei, Mihai Grecu, Valentin Andrieș

Nu știi ce se poate întâmpla dintr-o clipire mai lungă

04.11.2018

duminică

19:30

duminică

19:30

Beauty. Spectacol într-un tablou

Conceptul și coregrafia: Ruxandra Enache

În cadrul RAP 2018

Beauty. Spectacol într-un tablou

06.11.2018

marți

19:30

marți

19:30

Lambada

Teatru

Lambada

08.11.2018

joi

17:30

joi

17:30

Nu știi ce se poate întâmpla dintr-o clipire mai lungă

Atelier
Cu Catrinel Catană, Amalia Olaru, Petra Iuliana Pintilei, Mihai Grecu, Valentin Andrieș

Nu știi ce se poate întâmpla dintr-o clipire mai lungă

09.11.2018

vineri

17:30

vineri

17:30

Nu știi ce se poate întâmpla dintr-o clipire mai lungă

Atelier
Cu Catrinel Catană, Amalia Olaru, Petra Iuliana Pintilei, Mihai Grecu, Valentin Andrieș

Nu știi ce se poate întâmpla dintr-o clipire mai lungă

10.11.2018

sâmbătă

17:30

sâmbătă

17:30

Nu știi ce se poate întâmpla dintr-o clipire mai lungă

Atelier
Cu Catrinel Catană, Amalia Olaru, Petra Iuliana Pintilei, Mihai Grecu, Valentin Andrieș

Nu știi ce se poate întâmpla dintr-o clipire mai lungă

11.11.2018

duminică

17:30

duminică

17:30

Nu știi ce se poate întâmpla dintr-o clipire mai lungă

Atelier
Cu Catrinel Catană, Amalia Olaru, Petra Iuliana Pintilei, Mihai Grecu, Valentin Andrieș

Nu știi ce se poate întâmpla dintr-o clipire mai lungă

12.11.2018

luni

10:30

luni

10:30

Free Improv Workshop & Jam (sunet şi mişcare)

Atelier
Cu Aldo Aranda

Free Improv Workshop & Jam (sunet şi mişcare)

13.11.2018

marți

11:00

marți

11:00

Free Improv Workshop & Jam (sunet şi mişcare)

Atelier
Cu Aldo Aranda

Free Improv Workshop & Jam (sunet şi mişcare)

15.11.2018

joi

17:30

joi

17:30

Nu știi ce se poate întâmpla dintr-o clipire mai lungă

Atelier
Cu Catrinel Catană, Amalia Olaru, Petra Iuliana Pintilei, Mihai Grecu, Valentin Andrieș

Nu știi ce se poate întâmpla dintr-o clipire mai lungă

16.11.2018

vineri

19:30

vineri

19:30

153 de secunde

teatru
Regia: Ioana Păun

153 de secunde

23.11.2018

vineri

19:30

vineri

19:30

The Great Scheme Of Things - Lansare Album

Muzica: Gabriela Fierbințeanu și Cristian Fierbințeanu

The Great Scheme Of Things - Lansare Album

01.12.2018

sâmbătă

19:00

sâmbătă

19:00

Lansare revista Cutra #1

lansare revistă

Lansare revista Cutra #1

04.12.2018

marți

19:30

marți

19:30

153 de secunde

teatru
Regia: Ioana Păun

153 de secunde

08.12.2018

sâmbătă

15:30

sâmbătă

15:30

Ce ne (mai) mișcă – Întâlnirile coregrafice

Un cadru performativ de: Mădălina Dan

Ce ne (mai) mișcă – Întâlnirile coregrafice

09.12.2018

duminică

18:00

duminică

18:00

Ce ne (mai) mișcă

Atelier
Cu Mădălina Dan

Ce ne (mai) mișcă

15.12.2018

sâmbătă

17:00

sâmbătă

17:00

Ce ne (mai) mișcă

Atelier
Cu Mădălina Dan

Ce ne (mai) mișcă

17.12.2018

luni

19:00

luni

19:00

Premiile CNDB 2018

Eveniment anual

Premiile CNDB 2018

19.12.2018

miercuri

19:30

miercuri

19:30

Running gag

de Tiina Sööt și Dorothea Zeyringer

Running gag

20.12.2018

joi

18:00

joi

18:00

Dansuri mici

Recitalul Școlii performative pentru copii

Dansuri mici

08.1.2019

marți

19:00

marți

19:00

Mișcare/vitalitate

Atelier
Cu Mădălina Dan

Mișcare/vitalitate

12.1.2019

sâmbătă

19:30

sâmbătă

19:30

Super ok

teatru
de Mircea Moroianu
Regia: Alexandros Raptis

Super ok

30.1.2019

miercuri

19:30

miercuri

19:30

Descentrat 7. Întâlnirile indisciplinate

Intersecții

Descentrat 7. Întâlnirile indisciplinate

06.2.2019

miercuri

19:00

miercuri

19:00

Curls of heart - Sufi Whirling Workshop

Atelier
Cu Simona Baciu

Curls of heart - Sufi Whirling Workshop

07.2.2019

joi

19:00

joi

19:00

Curls of heart - Sufi Whirling Workshop

Atelier
Cu Simona Baciu

Curls of heart - Sufi Whirling Workshop

08.2.2019

vineri

19:00

vineri

19:00

Curls of heart - Sufi Whirling Workshop

Atelier
Cu Simona Baciu

Curls of heart - Sufi Whirling Workshop

09.2.2019

sâmbătă

19:00

sâmbătă

19:00

Explosive Movement

Atelier
Cu Olek Wojcik

Explosive Movement

10.2.2019

duminică

19:00

duminică

19:00

Explosive Movement

Atelier
Cu Olek Wojcik

Explosive Movement

13.2.2019

miercuri

19:00

miercuri

19:00

Un nou atelier de mișcare/vitalitate

Atelier
Cu Mădălina Dan

Un nou atelier de mișcare/vitalitate

21.2.2019

joi

19:30

joi

19:30

Descentrat 8. Întâlnirile indisciplinate

Intersecții

Descentrat 8. Întâlnirile indisciplinate

02.3.2019

sâmbătă

19:30

sâmbătă

19:30

The other door - What's wrong, why not?

Producția: Moveo Dance Company Malta

The other door - What's wrong, why not?

11.3.2019

luni

19:30

luni

19:30

Organisme modificate genetic

teatru
Scenariul și regia: Ioana Păun

Organisme modificate genetic

20.3.2019

miercuri

19:30

miercuri

19:30

Descentrat 9. Întâlnirile indisciplinate

Descentrat 9. Întâlnirile indisciplinate

27.3.2019

miercuri

19:30

miercuri

19:30

Homunculus / Cortex Man

Un cadru performativ de: Eduard Gabia

Homunculus / Cortex Man

02.4.2019

marți

19:30

marți

19:30

CorpZero

Producția: Asociația Delazero

CorpZero

06.4.2019

sâmbătă

19:00

sâmbătă

19:00

Mothers of steel

Conceptul și interpretarea:
Mădălina Dan și Agata Siniarska

În cadrul Sezonului România-Franța

Mothers of steel

09.4.2019

marți

19:30

marți

19:30

Let’s play Dance!

performance
Coregrafia: Mariana Gavriciuc

Let’s play Dance!

12.4.2019

vineri

19:30

vineri

19:30

Super ok

teatru
de Mircea Moroianu
Regia: Alexandros Raptis

Super ok

13.4.2019

sâmbătă

19:30

sâmbătă

19:30

Super ok

teatru
de Mircea Moroianu
Regia: Alexandros Raptis

Super ok

16.4.2019

marți

19:00

marți

19:00

Atelier de inițiere în metoda Feldenkrais

Atelier
Cu Valentina de Piante Niculae

în cadrul intervenției culturale Agenția de practici somatice

Atelier de inițiere în metoda Feldenkrais

17.4.2019

miercuri

19:30

miercuri

19:30

Descentrat 10. Întâlnirile indisciplinate

Intersecții

Descentrat 10. Întâlnirile indisciplinate

18.4.2019

joi

19:00

joi

19:00

Embodying/ Awakening presence

Atelier
Cu Mihaela Băduță Popp

în cadrul intervenției culturale Agenția de practici somatice

Embodying/ Awakening presence

19.4.2019

vineri

19:00

vineri

19:00

Atelier de inițiere în metoda Feldenkrais

Atelier
Cu Valentina de Piante Niculae

în cadrul intervenției culturale Agenția de practici somatice

Atelier de inițiere în metoda Feldenkrais

20.4.2019

sâmbătă

19:00

sâmbătă

19:00

Atelier de explorare tactilă

Atelier
Cu Mădălina Dan

în cadrul intervenției culturale Agenția de practici somatice

Atelier de explorare tactilă

21.4.2019

duminică

19:00

duminică

19:00

Embodying/ Awakening presence

Atelier
Cu Mihaela Băduță Popp

în cadrul intervenției culturale Agenția de practici somatice

Embodying/ Awakening presence

24.4.2019

miercuri

19:30

miercuri

19:30

Déracinés / Rupți din rădăcini

teatru
Textul și regia: Bogdan Zamfir

în cadrul Sezonului România-Franța

Déracinés / Rupți din rădăcini

25.4.2019

joi

19:30

joi

19:30

Déracinés / Rupți din rădăcini

teatru
Textul și regia: Bogdan Zamfir

în cadrul Sezonului România-Franța

Déracinés / Rupți din rădăcini

04.5.2019

sâmbătă

19:30

sâmbătă

19:30

50

performance
Semicentenar Irinel Anghel

50

07.5.2019

marți

19:30

marți

19:30

Sexodrom

teatru
Regia: Bogdan Georgescu

Sexodrom

08.5.2019

miercuri

19:30

miercuri

19:30

Sexodrom

teatru
Regia: Bogdan Georgescu

Sexodrom

12.5.2019

duminică

19:00

duminică

19:00

Atelier de BBoying

Atelier
Cu Valentine Nagata-Ramos

în cadrul Sezonului România-Franţa

Atelier de BBoying

13.5.2019

luni

18:00

luni

18:00

Dansul Războinicilor Orașului | Danse des guerriers de la ville

Coregrafia: Anne Nguyen

În cadrul Sezonului România - Franța

Dansul Războinicilor Orașului | Danse des guerriers de la ville

13.5.2019

luni

19:30

luni

19:30

Dansul Războinicilor Orașului | Danse des guerriers de la ville

Coregrafia: Anne Nguyen

În cadrul Sezonului România - Franța

Dansul Războinicilor Orașului | Danse des guerriers de la ville

14.5.2019

marți

19:30

marți

19:30

Dansul Războinicilor Orașului | Danse des guerriers de la ville

Coregrafia: Anne Nguyen

În cadrul Sezonului România - Franța

Dansul Războinicilor Orașului | Danse des guerriers de la ville

15.5.2019

miercuri

19:30

miercuri

19:30

Dansul Războinicilor Orașului | Danse des guerriers de la ville

Coregrafia: Anne Nguyen

În cadrul Sezonului România - Franța

Dansul Războinicilor Orașului | Danse des guerriers de la ville

16.5.2019

joi

19:30

joi

19:30

Dansul Războinicilor Orașului | Danse des guerriers de la ville

Coregrafia: Anne Nguyen

În cadrul Sezonului România - Franța

Dansul Războinicilor Orașului | Danse des guerriers de la ville

17.5.2019

vineri

19:30

vineri

19:30

Dansul Războinicilor Orașului | Danse des guerriers de la ville

Coregrafia: Anne Nguyen

În cadrul Sezonului România - Franța

Dansul Războinicilor Orașului | Danse des guerriers de la ville

18.5.2019

sâmbătă

19:30

sâmbătă

19:30

Dansul Războinicilor Orașului | Danse des guerriers de la ville

Coregrafia: Anne Nguyen

În cadrul Sezonului România - Franța

Dansul Războinicilor Orașului | Danse des guerriers de la ville

19.5.2019

duminică

19:30

duminică

19:30

Dansul Războinicilor Orașului | Danse des guerriers de la ville

Coregrafia: Anne Nguyen

În cadrul Sezonului România - Franța

Dansul Războinicilor Orașului | Danse des guerriers de la ville

20.5.2019

luni

19:30

luni

19:30

Dansul Războinicilor Orașului | Danse des guerriers de la ville

Coregrafia: Anne Nguyen

În cadrul Sezonului România - Franța

Dansul Războinicilor Orașului | Danse des guerriers de la ville

21.5.2019

marți

19:30

marți

19:30

Dansul Războinicilor Orașului | Danse des guerriers de la ville

Coregrafia: Anne Nguyen

În cadrul Sezonului România - Franța

Dansul Războinicilor Orașului | Danse des guerriers de la ville

22.5.2019

miercuri

19:30

miercuri

19:30

Dansul Războinicilor Orașului | Danse des guerriers de la ville

Coregrafia: Anne Nguyen

În cadrul Sezonului România - Franța

Dansul Războinicilor Orașului | Danse des guerriers de la ville

25.5.2019

sâmbătă

19:30

sâmbătă

19:30

Body

de Peter Grudov

În cadrul ReeDANS

Body

28.5.2019

marți

19:30

marți

19:30

CorpZero. Aproape

Producția: Asociația Delazero

CorpZero. Aproape

05.6.2019

miercuri

19:30

miercuri

19:30

La Institutul Schimbării

Direcţie şi coordonare: Paul Dunca

În cadrul proiectului „CNDB în turneu la Timișoara”

La Institutul Schimbării

06.6.2019

joi

19:00

joi

19:00

Eighty Five Percent Of What You Remember

de Cristina Lilienfeld

În cadrul ReeDANS

Eighty Five Percent Of What You Remember

06.6.2019

joi

19:30

joi

19:30

2 femei contemporane

Autor, coregraf, dramaturg: Ioana Marchidan

În cadrul proiectului „CNDB în turneu la Timișoara”

2 femei contemporane

07.6.2019

vineri

19:30

vineri

19:30

37 minutes of make believe

Conceptul: Andreea Novac

În cadrul proiectului „CNDB în turneu la Timișoara”

37 minutes of make believe

07.6.2019

vineri

20:30

vineri

20:30

Man anam ke Rostam bovad pahlavan

Concept & Performance: Ali Moini

Man anam ke Rostam bovad pahlavan

18.6.2019

marți

19:30

marți

19:30

OPEN

performance
Regia: Leta Popescu

OPEN

21.6.2019

vineri

19:00

vineri

19:00

I am here still

de Bogdan Olarson

În cadrul ReeDANS

I am here still

24.6.2019

luni

19:30

luni

19:30

Sexodrom

teatru
Regia: Bogdan Georgescu

Sexodrom

25.6.2019

marți

19:30

marți

19:30

Sexodrom

teatru
Regia: Bogdan Georgescu

Sexodrom

29.6.2019

sâmbătă

11:00

sâmbătă

11:00

Fascia: scrierea propriei anatomii; de la celulă la țesut

Atelier
Cu Vera Piechulla

Fascia: scrierea propriei anatomii; de la celulă la țesut

30.6.2019

duminică

11:00

duminică

11:00

Fascia: scrierea propriei anatomii; de la celulă la țesut

Atelier
Cu Vera Piechulla

Fascia: scrierea propriei anatomii; de la celulă la țesut

30.6.2019

duminică

19:00

duminică

19:00

CorpZero. Dezechilibrat

Producția: Asociația Delazero

CorpZero. Dezechilibrat