Calendar

16.8.2016

marți

10:00

marți

10:00

Fundamentele mișcării și percepției în dansul contemporan

Atelier
Cu Jan Burkhardt

în cadrul programului curatorial al Mădălinei Dan

Fundamentele mișcării și percepției în dansul contemporan

16.8.2016

marți

17:00

marți

17:00

CNDB, instituție de stat

Andreea David, coordonator de proiect, performer, arhitect, persoană de încredere

CNDB, instituție de stat

17.8.2016

miercuri

10:00

miercuri

10:00

Fundamentele mișcării și percepției în dansul contemporan

Atelier
Cu Jan Burkhardt

în cadrul programului curatorial al Mădălinei Dan

Fundamentele mișcării și percepției în dansul contemporan

18.8.2016

joi

10:00

joi

10:00

Fundamentele mișcării și percepției în dansul contemporan

Atelier
Cu Jan Burkhardt

în cadrul programului curatorial al Mădălinei Dan

Fundamentele mișcării și percepției în dansul contemporan

19.8.2016

vineri

10:00

vineri

10:00

Fundamentele mișcării și percepției în dansul contemporan

Atelier
Cu Jan Burkhardt

în cadrul programului curatorial al Mădălinei Dan

Fundamentele mișcării și percepției în dansul contemporan

20.8.2016

sâmbătă

10:00

sâmbătă

10:00

Fundamentele mișcării și percepției în dansul contemporan

Atelier
Cu Jan Burkhardt

în cadrul programului curatorial al Mădălinei Dan

Fundamentele mișcării și percepției în dansul contemporan

28.8.2016

duminică

17:00

duminică

17:00

CNDB Domol cu Dosch & Andrei Grigore

CNDB Domol cu Dosch & Andrei Grigore

01.9.2016

joi

16:00

joi

16:00

Intuitive Fitness

Atelier
Cu Allison Peacock

în cadrul Sezonului berlinez SODA

Intuitive Fitness

02.9.2016

vineri

16:00

vineri

16:00

Intuitive Fitness

Atelier
Cu Allison Peacock

în cadrul Sezonului berlinez SODA

Intuitive Fitness

03.9.2016

sâmbătă

16:00

sâmbătă

16:00

Intuitive Fitness

Atelier
Cu Allison Peacock

în cadrul Sezonului berlinez SODA

Intuitive Fitness

03.9.2016

sâmbătă

17:00

sâmbătă

17:00

CNDB Domol cu Eugen Rădescu și Ligia Keșișian

CNDB Domol cu Eugen Rădescu și Ligia Keșișian

04.9.2016

duminică

19:00

duminică

19:00

Iubitorii de natură

Prezentare artist Allison Peacock

În cadrul Sezonului berlinez SODA

Iubitorii de natură

06.9.2016

marți

19:00

marți

19:00

Ivo Serra // Prezentare artist

Prezentare artist: Ivo Serra

În cadrul Sezonului berlinez SODA

Ivo Serra // Prezentare artist

07.9.2016

miercuri

19:30

miercuri

19:30

P Dance

Performance: Ivo Serra

În cadrul Sezonului berlinez SODA

P Dance

08.9.2016

joi

19:00

joi

19:00

Andrew Kerton // Prezentare artist

Prezentare artist: Andrew Kerton

În cadrul Sezonului berlinez SODA

Andrew Kerton // Prezentare artist

09.9.2016

vineri

19:30

vineri

19:30

Habitual Flux

Performance: Joshua Rutter

În cadrul Sezonului berlinez SODA

Habitual Flux

10.9.2016

sâmbătă

19:00

sâmbătă

19:00

Joshua Rutter // Prezentare artist

Prezentare artist: Joshua Rutter

În cadrul Sezonului berlinez SODA

Joshua Rutter // Prezentare artist

11.9.2016

duminică

19:30

duminică

19:30

Fieldnotes

Performance: Andrew Kerton

În cadrul Sezonului berlinez SODA

Fieldnotes

12.9.2016

luni

19:30

luni

19:30

Performativitate postumanistă

Lecture susținut de Martina Ruhsam

în cadrul programului curatorial al Mădălinei Dan

Performativitate postumanistă

13.9.2016

marți

11:00

marți

11:00

Rețeaua/The Mesh

Atelier
Cu Martina Ruhsam

în cadrul programului curatorial al Mădălinei Dan

Rețeaua/The Mesh

14.9.2016

miercuri

11:00

miercuri

11:00

Rețeaua/The Mesh

Atelier
Cu Martina Ruhsam

în cadrul programului curatorial al Mădălinei Dan

Rețeaua/The Mesh

15.9.2016

joi

11:00

joi

11:00

Rețeaua/The Mesh

Atelier
Cu Martina Ruhsam

în cadrul programului curatorial al Mădălinei Dan

Rețeaua/The Mesh

16.9.2016

vineri

11:00

vineri

11:00

Rețeaua/The Mesh

Atelier
Cu Martina Ruhsam

în cadrul programului curatorial al Mădălinei Dan

Rețeaua/The Mesh

18.9.2016

duminică

17:00

duminică

17:00

CNDB Domol cu Chlorys și Cosima Von Bülove

CNDB Domol cu Chlorys și Cosima Von Bülove

19.9.2016

luni

10:00

luni

10:00

Spațiu și imaginație

Atelier
Cu Bettina Neuhaus

în cadrul programului curatorial al Mădălinei Dan

Spațiu și imaginație

20.9.2016

marți

10:00

marți

10:00

Spațiu și imaginație

Atelier
Cu Bettina Neuhaus

în cadrul programului curatorial al Mădălinei Dan

Spațiu și imaginație

21.9.2016

miercuri

10:00

miercuri

10:00

Spațiu și imaginație

Atelier
Cu Bettina Neuhaus

în cadrul programului curatorial al Mădălinei Dan

Spațiu și imaginație

22.9.2016

joi

10:00

joi

10:00

Spațiu și imaginație

Atelier
Cu Bettina Neuhaus

în cadrul programului curatorial al Mădălinei Dan

Spațiu și imaginație

22.9.2016

joi

20:00

joi

20:00

Împreună, dans și coregrafie

Împreună, dans și coregrafie

23.9.2016

vineri

10:00

vineri

10:00

Spațiu și imaginație

Atelier
Cu Bettina Neuhaus

în cadrul programului curatorial al Mădălinei Dan

Spațiu și imaginație

26.9.2016

luni

19:00

luni

19:00

Domiciliu instabil - o istorie subiectivă a locuirii

Teatru
cu rezidențiilor căminului
„Amalia și șef rabin dr. Moses Rosen”

Domiciliu instabil - o istorie subiectivă a locuirii

28.9.2016

miercuri

19:30

miercuri

19:30

La Institutul Schimbării

performance
de Paul Dunca

La Institutul Schimbării

30.9.2016

vineri

17:00

vineri

17:00

Noaptea Albă a Galeriilor @ CNDB

Noaptea Albă a Galeriilor @ CNDB

01.10.2016

sâmbătă

12:00

sâmbătă

12:00

Festivalul Internațional de Teatru pentru Copii

ediția a XII-a

FITC

Festivalul Internațional de Teatru pentru Copii

07.10.2016

vineri

12:00

vineri

12:00

Care este discursul tău?

Atelier
Cu Contanze Schellow

în cadrul programului curatorial al Mădălinei Dan

Care este discursul tău?

08.10.2016

sâmbătă

12:00

sâmbătă

12:00

Care este discursul tău?

Atelier
Cu Contanze Schellow

în cadrul programului curatorial al Mădălinei Dan

Care este discursul tău?

09.10.2016

duminică

12:00

duminică

12:00

Care este discursul tău?

Atelier
Cu Contanze Schellow

în cadrul programului curatorial al Mădălinei Dan

Care este discursul tău?

09.10.2016

duminică

19:30

duminică

19:30

Exercițiu imposibil sau o nouă virtuozitate?

Lecture susținut de Contanze Schellow

în cadrul programului curatorial al Mădălinei Dan

Exercițiu imposibil sau o nouă virtuozitate?

15.10.2016

sâmbătă

16:00

sâmbătă

16:00

ALT Concurs Național de Coregrafie, ediția a IV-a / Competiție

Competiția oficială

În cadrul ALT Concurs Național de Coregrafie, ediția a IV-a

ALT Concurs Național de Coregrafie, ediția a IV-a / Competiție

16.10.2016

duminică

11:00

duminică

11:00

Atelier de dans şi improvizaţie pentru copii

Atelier
Cu Asociația PETEC

Atelier de dans şi improvizaţie pentru copii

17.10.2016

luni

11:00

luni

11:00

The Agency of Touch – one on one format

În cadrul proiectului Amprenta Mădălina Dan

The Agency of Touch – one on one format

18.10.2016

marți

11:00

marți

11:00

The Agency of Touch – one on one format

În cadrul proiectului Amprenta Mădălina Dan

The Agency of Touch – one on one format

18.10.2016

marți

18:30

marți

18:30

Dance Conversations

Atelier
Cu Roxana Marin, Cristina Bazavan

în cadrul ALT Concurs Național de Coregrafie #4

Dance Conversations

19.10.2016

miercuri

11:00

miercuri

11:00

The Agency of Touch – one on one format

În cadrul proiectului Amprenta Mădălina Dan

The Agency of Touch – one on one format

20.10.2016

joi

11:00

joi

11:00

The Agency of Touch – one on one format

În cadrul proiectului Amprenta Mădălina Dan

The Agency of Touch – one on one format

20.10.2016

joi

19:00

joi

19:00

PE BUNE pentru copii

Un spectacol PETEC

PE BUNE pentru copii

21.10.2016

vineri

11:00

vineri

11:00

The Agency of Touch – one on one format

În cadrul proiectului Amprenta Mădălina Dan

The Agency of Touch – one on one format

22.10.2016

sâmbătă

11:00

sâmbătă

11:00

The Agency of Touch – one on one format

În cadrul proiectului Amprenta Mădălina Dan

The Agency of Touch – one on one format

22.10.2016

sâmbătă

19:30

sâmbătă

19:30

37 minutes of make believe

Conceptul și coregrafia:
Andreea Novac

37 minutes of make believe

23.10.2016

duminică

11:00

duminică

11:00

The Agency of Touch – one on one format

În cadrul proiectului Amprenta Mădălina Dan

The Agency of Touch – one on one format

23.10.2016

duminică

19:30

duminică

19:30

Duet în trecere

Conceptul și coregrafia:
Mihaela Dancs, Andreea David

Duet în trecere

24.10.2016

luni

11:00

luni

11:00

The Agency of Touch – one on one format

În cadrul proiectului Amprenta Mădălina Dan

The Agency of Touch – one on one format

25.10.2016

marți

11:00

marți

11:00

The Agency of Touch – one on one format

În cadrul proiectului Amprenta Mădălina Dan

The Agency of Touch – one on one format

28.10.2016

vineri

19:30

vineri

19:30

All that mattered

Concept/performance: Mădălina Dan, Sergiu Matis

În cadrul proiectului Amprenta Mădălina Dan

All that mattered

30.10.2016

duminică

19:00

duminică

19:00

Dominic Stanca

Un performance de Mădălina Dan și Ciprian Mureșan

În cadrul proiectului Amprenta Mădălina Dan

Dominic Stanca

30.10.2016

duminică

20:00

duminică

20:00

What’s at work - Alina Popa în dialog cu Mădălina Dan

Alina Popa în dialog cu Mădălina Dan

În cadrul proiectului Amprenta Mădălina Dan

What’s at work - Alina Popa în dialog cu Mădălina Dan

01.11.2016

marți

19:30

marți

19:30

Roberta Again

Coregrafie şi performance: Roberta Milevoj

În cadrul RE//Dance – Bienala Regională de Coregrafie

Roberta Again

02.11.2016

miercuri

19:30

miercuri

19:30

Total Damage

Autor/Coregraf/Scenarist: Ani Vaseva

În cadrul RE//Dance – Bienala Regională de Coregrafie

Total Damage

03.11.2016

joi

19:30

joi

19:30

Coregrafie de grup

Conceptul coregrafic:
Mihaela Dancs

În cadrul RE//Dance – Bienala Regională de Coregrafie

Coregrafie de grup

04.11.2016

vineri

11:00

vineri

11:00

Conferinţă de presă „Re//Dance” - Bienala Regională de Coregrafie

Conferință de presă

În cadrul RE//Dance – Bienala Regională de Coregrafie

Conferinţă de presă „Re//Dance” - Bienala Regională de Coregrafie

04.11.2016

vineri

15:30

vineri

15:30

The Stranger Gets a Gift Service – Interruptor

Concept de: Cristina Maldonado

În cadrul RE//Dance – Bienala Regională de Coregrafie

The Stranger Gets a Gift Service – Interruptor

04.11.2016

vineri

19:30

vineri

19:30

How to Make a Biennial Festival with 100 Euros and 1.000.000 Euros

Concept de: Ivana Vaseva, Biljana Tanurovska–Kjulavkovski

În cadrul RE//Dance – Bienala Regională de Coregrafie

How to Make a Biennial Festival with 100 Euros and 1.000.000 Euros

05.11.2016

sâmbătă

10:00

sâmbătă

10:00

The Stranger Gets a Gift Service – Interruptor

Concept de: Cristina Maldonado

În cadrul RE//Dance – Bienala Regională de Coregrafie

The Stranger Gets a Gift Service – Interruptor

05.11.2016

sâmbătă

17:00

sâmbătă

17:00

Masă rotundă East European Performing Arts Platform/EEPAP

În cadrul RE//Dance – Bienala Regională de Coregrafie

Masă rotundă East European Performing Arts Platform/EEPAP

05.11.2016

sâmbătă

19:30

sâmbătă

19:30

Mothers of steel

Conceptul și interpretarea:
Mădălina Dan și Agata Siniarska

În cadrul RE//Dance – Bienala Regională de Coregrafie

Mothers of steel

06.11.2016

duminică

10:00

duminică

10:00

The Stranger Gets a Gift Service – Interruptor

Concept de: Cristina Maldonado

În cadrul RE//Dance – Bienala Regională de Coregrafie

The Stranger Gets a Gift Service – Interruptor

06.11.2016

duminică

17:00

duminică

17:00

Agata Siniarska - Performing lecture

06.11.2016

duminică

19:30

duminică

19:30

There’s an Elephant in Every Room...

Coregraf: László Fülöp

În cadrul RE//Dance – Bienala Regională de Coregrafie

There’s an Elephant in Every Room...

06.11.2016

duminică

21:30

duminică

21:30

The Great Scheme Of Things

Muzică: Gabriela Fierbințeanu, Cristian Fierbințeanu

În cadrul RE//Dance – Bienala Regională de Coregrafie

The Great Scheme Of Things

11.11.2016

vineri

18:00

vineri

18:00

Retrospective: Miriam Răducanu, Chris Haring și Ohad Naharin

Proiecții de film (BIDFF)

În cadrul Bucharest International Dance Film Festival (BIDFF)

Retrospective: Miriam Răducanu, Chris Haring și Ohad Naharin

13.11.2016

duminică

19:30

duminică

19:30

Mothers of steel

Conceptul și interpretarea:
Mădălina Dan și Agata Siniarska

În cadrul proiectului Amprenta Mădălina Dan

Mothers of steel

19.11.2016

sâmbătă

19:30

sâmbătă

19:30

(anti)aging

Concept, coregrafie și performance: Mădălina Dan și Mihaela Dancs

În cadrul proiectului Amprenta Mădălina Dan

(anti)aging

20.11.2016

duminică

19:30

duminică

19:30

Closing Amprenta Mădălina Dan & Concert Plurabelle

Artist Talk & Concert Plurabelle

În cadrul proiectului Amprenta Mădălina Dan

Closing Amprenta Mădălina Dan & Concert Plurabelle

26.11.2016

sâmbătă

14:00

sâmbătă

14:00

Clase DROP IN: vii, dansezi și nu mai pleci!

Curs
Cu Silvia Călin, Paul Dunca, Andreea Belu, Simona Deaconescu, Smaranda Găbudeanu

Clase DROP IN: vii, dansezi și nu mai pleci!

30.11.2016

miercuri

14:00

miercuri

14:00

Corp_Spațiu_Imagine

Atelier
Cu Alina Ușurelu, Simona Deaconescu, Corina Cimpoieru

în cadrul Festivalului UR.BASM

Corp_Spațiu_Imagine

30.11.2016

miercuri

19:30

miercuri

19:30

Cvartet pentru o lavalieră

Concept / autor: Vava Stefanescu

În cadrul Festivalului UR.BASM

Cvartet pentru o lavalieră

01.12.2016

joi

16:00

joi

16:00

Power to the People

Atelier
Cu Paul Dunca

în cadrul Festivalului UR.BASM

Power to the People

01.12.2016

joi

19:00

joi

19:00

TOTUL PENTRU ENDORFINE

Curs
Cu Mihaela Dancs

în cadrul Festivalului UR.BASM

TOTUL PENTRU ENDORFINE

02.12.2016

vineri

12:00

vineri

12:00

Clase DROP IN: vii, dansezi și nu mai pleci!

Curs
Cu Simona Deaconescu, Mădălina Dan, Andreea Belu, Mădălina Dan, Isabela Iorga

în cadrul Festivalului UR.BASM

Clase DROP IN: vii, dansezi și nu mai pleci!

02.12.2016

vineri

19:00

vineri

19:00

Spherical Dialogue - atelier de Contact Improvisation

Atelier
Cu Elisa Ghion

Spherical Dialogue - atelier de Contact Improvisation

02.12.2016

vineri

19:30

vineri

19:30

Duet în trecere

Conceptul și coregrafia:
Mihaela Dancs, Andreea David

în cadrul Festivalului UR.BASM

Duet în trecere

03.12.2016

sâmbătă

10:30

sâmbătă

10:30

Spherical Dialogue - atelier de Contact Improvisation

Atelier
Cu Elisa Ghion

Spherical Dialogue - atelier de Contact Improvisation

04.12.2016

duminică

10:30

duminică

10:30

Spherical Dialogue - atelier de Contact Improvisation

Atelier
Cu Elisa Ghion

Spherical Dialogue - atelier de Contact Improvisation

10.12.2016

sâmbătă

19:30

sâmbătă

19:30

Premiile CNDB 2016

Eveniment anual

Premiile CNDB 2016

21.12.2016

miercuri

19:30

miercuri

19:30

Colinde netemperate

Concert

Colinde netemperate

23.2.2017

joi

19:30

joi

19:30

Isidore Isou – Performance Lettrist

de Loré Lixenberg și Frédéric Acquaviva

Isidore Isou – Performance Lettrist

26.2.2017

duminică

19:30

duminică

19:30

La Institutul Schimbării

Direcţie şi coordonare: Paul Dunca

La Institutul Schimbării

01.3.2017

miercuri

19:30

miercuri

19:30

The Great Scheme of Things - a puzzle by Fierbințeanu

Muzica:
Gabriela Fierbințeanu, Cristian Fierbințeanu

Festivalul Like CNDB 2017

The Great Scheme of Things - a puzzle by Fierbințeanu

02.3.2017

joi

19:30

joi

19:30

Babel

Conceptul, coregrafia și dramaturgia: Arcadie Rusu

Festivalul Like CNDB 2017

Babel

03.3.2017

vineri

19:30

vineri

19:30

Duet în trecere

Conceptul și coregrafia:
Mihaela Dancs, Andreea David

Festivalul Like CNDB 2017

Duet în trecere

04.3.2017

sâmbătă

19:30

sâmbătă

19:30

Un minut de dans sau UF!!!

de
Gigi Căciuleanu Romania Dance Company

Festivalul Like CNDB 2017

Un minut de dans sau UF!!!

05.3.2017

duminică

19:30

duminică

19:30

Your mother at my door

Producția:
SÍN Arts and Culture Centre

Festivalul Like CNDB 2017

Your mother at my door

08.3.2017

miercuri

19:30

miercuri

19:30

2 femei contemporane

Autor, coregraf, dramaturg:
Ioana Marchidan

Festivalul Like CNDB 2017

2 femei contemporane

09.3.2017

joi

19:30

joi

19:30

Self no. 10

Autor și coregraf:
Elena Copuzeanu

Festivalul Like CNDB 2017

Self no. 10

10.3.2017

vineri

19:30

vineri

19:30

Lonely, lonely

Conceptul: Sööt/Zeyringer

Festivalul Like CNDB 2017

Lonely, lonely

11.3.2017

sâmbătă

19:30

sâmbătă

19:30

By the way

Conceptul si coregrafia:
Ladjánszki Márta

Festivalul Like CNDB 2017

By the way

13.3.2017

luni

19:30

luni

19:30

Discuţie publică - Simona Deaconescu & Farid Fairuz

Artist talk

Festivalul Like CNDB 2017

Discuţie publică - Simona Deaconescu & Farid Fairuz

14.3.2017

marți

19:00

marți

19:00

Workshop Fighting Monkey

Cu Linda Kapetanea (fondatoarea companiei de dans RootlessRoot)

Festivalul Like CNDB 2017

Workshop Fighting Monkey

15.3.2017

miercuri

19:30

miercuri

19:30

Proiecţie de film în cadrul Festivalului One World Romania

My Talk with Florence (Austria, 2015)
Regizor: Paul Poet

Festivalul Like CNDB 2017

Proiecţie de film în cadrul Festivalului One World Romania

16.3.2017

joi

19:30

joi

19:30

Coliziuni

Producția:
Teatrul „Szigligeti Színház” (Oradea)

Festivalul Like CNDB 2017

Coliziuni

17.3.2017

vineri

19:30

vineri

19:30

Latent show

Conceptul si coregrafia:
Cristian Nanculescu, Andreea David

Festivalul Like CNDB 2017

Latent show

18.3.2017

sâmbătă

17:00

sâmbătă

17:00

Discuție cu Silvia Ghiață

Realizatoarea emisiunii „Lumea dansului” (TVR)

Festivalul Like CNDB 2017

Discuție cu Silvia Ghiață

18.3.2017

sâmbătă

19:30

sâmbătă

19:30

37 minutes of make believe

Conceptul și coregrafia:
Andreea Novac

Festivalul Like CNDB 2017

37 minutes of make believe

19.3.2017

duminică

12:00

duminică

12:00

Proiecţie de film în cadrul Festivalului One World Romania

The Chechen Family (Argentina, 2015)
Regizor: Martín Solá

Festivalul Like CNDB 2017

Proiecţie de film în cadrul Festivalului One World Romania

20.3.2017

luni

19:00

luni

19:00

Laborator de practici comune

Cu Nicoleta Enache, Andreea Novac, Cristian Nanculescu, Renate Dinu, Andreea David

Festivalul Like CNDB 2017

Laborator de practici comune

23.3.2017

joi

19:30

joi

19:30

Teren de dans

Conceptul, coregrafia și interpretarea:
Mihaela Dancs

Festivalul Like CNDB 2017

Teren de dans

24.3.2017

vineri

19:30

vineri

19:30

Poetic – playful – provocative

prelegere susţinută de Agnes Kern

Festivalul Like CNDB 2017

Poetic – playful – provocative

25.3.2017

sâmbătă

19:30

sâmbătă

19:30

I am just about to

Conceptul si coregrafia:
Andreea David

Festivalul Like CNDB 2017

I am just about to

26.3.2017

duminică

17:00

duminică

17:00

Dansliteratura 01: Cristina Lilienfeld și Răzvan Țupa

Dansliteratura 01: Cristina Lilienfeld și Răzvan Țupa

26.3.2017

duminică

19:30

duminică

19:30

Istoria cântată a dansului românesc

cu
Paul Dunca, Eduard Gabia, Alexandra Andronic, Alex Bălă, Valeriu Borcoș

Festivalul Like CNDB 2017

Istoria cântată a dansului românesc

31.3.2017

vineri

19:30

vineri

19:30

Daughters of Lust

dans & performance
Concept: Zuzanna Ratajczyk

În cadrul Festivalului News from Polska #3

Daughters of Lust

01.4.2017

sâmbătă

15:00

sâmbătă

15:00

New Breed Tournament

Atelier
Cu Zuzanna Ratajczyk, Eoghan Ryan

în cadrul Festivalului News from Polska #3

New Breed Tournament

01.4.2017

sâmbătă

19:30

sâmbătă

19:30

Offering What We Don't Have To Those Who Don't Want It

dans & performance
Concept: Ania Nowak

În cadrul Festivalului News from Polska #3

Offering What We Don't Have To Those Who Don't Want It

02.4.2017

duminică

15:00

duminică

15:00

New Breed Tournament

Atelier
Cu Zuzanna Ratajczyk, Eoghan Ryan

în cadrul Festivalului News from Polska #3

New Breed Tournament

02.4.2017

duminică

19:30

duminică

19:30

Offering What We Don't Have To Those Who Don't Want It

dans & performance
Concept: Ania Nowak

În cadrul Festivalului News from Polska #3

Offering What We Don't Have To Those Who Don't Want It

03.4.2017

luni

19:30

luni

19:30

Technologies of Love - artist talk cu Ania Nowak

Artist talk
cu Ania Nowak

În cadrul Festivalului News from Polska #3

Technologies of Love - artist talk cu Ania Nowak

06.4.2017

joi

19:30

joi

19:30

Richard. Un trup din furie

dans & performance
Concept & performance: Piotr Mateusz Wach

În cadrul Festivalului News from Polska #3

Richard. Un trup din furie

07.4.2017

vineri

19:30

vineri

19:30

Make yourself

dans & performance
Concept & coregrafie: Marta Ziółek

În cadrul Festivalului News from Polska #3

Make yourself

08.4.2017

sâmbătă

19:30

sâmbătă

19:30

Make yourself

dans & performance
Concept & coregrafie: Marta Ziółek

În cadrul Festivalului News from Polska #3

Make yourself

09.4.2017

duminică

19:30

duminică

19:30

Performance „Pure”, proiecția filmului „The Tower” și concert „Exit Promises”

În cadrul Festivalului News from Polska #3

Performance „Pure”, proiecția filmului „The Tower” și concert „Exit Promises”

12.4.2017

miercuri

19:00

miercuri

19:00

„Ibuse” și „două BrațE”

dans și performance

CNDB prezintă spectacolele de licență ale tinerilor coregrafi de la UNATC

„Ibuse” și „două BrațE”

20.4.2017

joi

19:30

joi

19:30

[Societate cu răspundere limitată]

Concept & regie: Florin Caracala

În cadrul Programului artistic IETM

[Societate cu răspundere limitată]

21.4.2017

vineri

19:30

vineri

19:30

Zmeul sau ce este dansul contemporan

Regie artistică & performance: Cosmin Manolescu

În cadrul Programului artistic IETM

Zmeul sau ce este dansul contemporan

22.4.2017

sâmbătă

19:30

sâmbătă

19:30

Nud de femeie brunetă

Autor și performer:
Andreea David

În cadrul Programului artistic IETM

Nud de femeie brunetă

22.4.2017

sâmbătă

20:30

sâmbătă

20:30

Sonder

Film
Regizor & Coregraf: Simona Deaconescu

în cadrul Programului artistic IETM

Sonder

28.4.2017

vineri

19:00

vineri

19:00

Afro-Caribbean Jazz Workshop

Atelier
Cu Sade Bully

Afro-Caribbean Jazz Workshop

28.4.2017

vineri

19:30

vineri

19:30

Performance Tribute to Iris Barbura

de Beth Soll

În cadrul proiectului de cercetare Tribute to Iris Barbura

Performance Tribute to Iris Barbura

29.4.2017

sâmbătă

11:00

sâmbătă

11:00

Vernisajul expoziţiei Tribute to Iris Barbura

expoziție

În cadrul proiectului de cercetare Tribute to Iris Barbura

Vernisajul expoziţiei Tribute to Iris Barbura

29.4.2017

sâmbătă

16:00

sâmbătă

16:00

Afro-Caribbean Jazz Workshop

Atelier
Cu Sade Bully

Afro-Caribbean Jazz Workshop

29.4.2017

sâmbătă

19:00

sâmbătă

19:00

Prezentare/performance realizată de Sade Bully împreună cu Momo Sanno

de Sade Bully și Momo Sanno

Prezentare/performance realizată de Sade Bully împreună cu Momo Sanno

30.4.2017

duminică

14:00

duminică

14:00

Afro-Caribbean Jazz Workshop

Atelier
Cu Sade Bully

Afro-Caribbean Jazz Workshop

03.5.2017

miercuri

16:00

miercuri

16:00

CNDB găzduiește Solipsis 9

laborator
cu Sasha Dodo

CNDB găzduiește Solipsis 9

05.5.2017

vineri

19:00

vineri

19:00

When Darkness becomes Light

07.5.2017

duminică

19:30

duminică

19:30

Clouds of peace – prezentare laborator Sasha Dodo

Clouds of peace – prezentare laborator Sasha Dodo

10.5.2017

miercuri

19:00

miercuri

19:00

„Ibuse” și „două BrațE”

dans și performance

CNDB prezintă spectacolele de licență ale tinerilor coregrafi de la UNATC

„Ibuse” și „două BrațE”

11.5.2017

joi

19:00

joi

19:00

When Darkness becomes Light

17.5.2017

miercuri

19:30

miercuri

19:30

La Institutul Schimbării

Direcţie şi coordonare: Paul Dunca

La Institutul Schimbării

19.5.2017

vineri

19:30

vineri

19:30

Counterbody

Coregrafie: Simona Deaconescu

Counterbody

20.5.2017

sâmbătă

19:30

sâmbătă

19:30

Counterbody

Coregrafie: Simona Deaconescu

Counterbody

27.5.2017

sâmbătă

19:00

sâmbătă

19:00

Reabilitarea patrimoniului: provocări și beneficii

discuție

Reabilitarea patrimoniului: provocări și beneficii

02.6.2017

vineri

19:00

vineri

19:00

CNDB prezintă spectacolele de licență ale tinerilor coregrafi de la UNATC

dans și performance

CNDB prezintă spectacolele de licență ale tinerilor coregrafi de la UNATC

09.6.2017

vineri

19:30

vineri

19:30

Fapte vitejești

dans și performance

Fapte vitejești

14.6.2017

miercuri

19:30

miercuri

19:30

Prezentarea h.e.art - humans embodying art Awareness Through Movement ® in Education

de Valentina De Piante Niculae

Prezentarea h.e.art - humans embodying art Awareness Through Movement ® in Education

17.6.2017

sâmbătă

19:00

sâmbătă

19:00

Jam Sessions

18.6.2017

duminică

19:00

duminică

19:00

Jam Sessions

22.6.2017

joi

19:00

joi

19:00

Teachers Performance

de Adrian Russi, Susanne Martin, Stephen Batts, Alexandra Soshnicova și Sergey Golovnea

În cadrul Contact Bucharest Festival 2017

Teachers Performance

25.6.2017

duminică

12:00

duminică

12:00

CNDB Domol cu Gili Mocanu (aka Somnoroase Păsărele)

CNDB Domol cu Gili Mocanu (aka Somnoroase Păsărele)

02.7.2017

duminică

18:00

duminică

18:00

CNDB Domol cu Outernational Days

întâlnire, party

CNDB Domol cu Outernational Days

16.7.2017

duminică

18:00

duminică

18:00

TOTUL PENTRU ENDORFINE - ediţie specială de vară

Cu Andreea Novac, Paul Dunca

în cadrul programului TOTUL PENTRU ENDORFINE

TOTUL PENTRU ENDORFINE - ediţie specială de vară

23.7.2017

duminică

17:00

duminică

17:00

CNDB Domol cu Corp.

întâlnire, party

CNDB Domol cu Corp.