Calendar

01.09.2021

miercuri

19:00

miercuri

19:00

Dar de ce să tac?

Conceptul și coregrafia: Maria Luiza Dimulescu

Eveniment găzduit

Dar de ce să tac?

02.09.2021

joi

11:00

joi

11:00

Dance Filmmaking Lab

cu Marlene Millar

În cadrul Bucharest Dance Film Festival (BIDFF) #7

Dance Filmmaking Lab

03.09.2021

vineri

11:00

vineri

11:00

Dance Filmmaking Lab

cu Marlene Millar

În cadrul Bucharest Dance Film Festival (BIDFF) #7

Dance Filmmaking Lab

04.09.2021

sâmbătă

11:00

sâmbătă

11:00

Dance Filmmaking Lab

cu Marlene Millar

În cadrul Bucharest Dance Film Festival (BIDFF) #7

Dance Filmmaking Lab

05.09.2021

duminică

19:30

duminică

19:30

Less might be more, but sometimes less is just nothing

Concept și direcție artistică: Willy Prager

Less might be more, but sometimes less is just nothing

09.09.2021

joi

19:30

joi

19:30

Stars High in Amnesia’s Sky (reactivări)

Direcție artistică: Mihai Mihalcea

În cadrul proiectului Distanțe și reapropieri

Stars High in Amnesia’s Sky (reactivări)

10.09.2021

vineri

19:30

vineri

19:30

Stars High in Amnesia’s Sky (reactivări)

Direcție artistică: Mihai Mihalcea

În cadrul proiectului Distanțe și reapropieri

Stars High in Amnesia’s Sky (reactivări)

11.09.2021

sâmbătă

17:00

sâmbătă

17:00

Laguna Albastră. Descentrat

Invitați: Samer, Livia Gyongyosi, Alexander Valentine, Rayne O'Plasty, Alina Buzdugan

Dansuri de curte

Laguna Albastră. Descentrat

12.09.2021

duminică

18:30

duminică

18:30

See You Soon

cu Cristina Lilienfeld și Alina Ușurelu

Dansuri de curte

See You Soon

15.09.2021

miercuri

19:30

miercuri

19:30

The Protocols

16.09.2021

joi

19:30

joi

19:30

APR [Adorație Performance-ului Radical]

De Irina Milan, Paul Dunca/Paula Dunker, Waana Neagu, Raj Alexandru/Ramya, Alex Bălă și Octavian

În cadrul festivalului de teatru queer PERLE, PARADOXURI ȘI EXTAZ

APR [Adorație Performance-ului Radical]

17.09.2021

vineri

19:30

vineri

19:30

Trepidații/ Antigen/ Ora perfectă

De: Iris Horomnea, Dani Prisacariu, Ceza Bularca

În cadrul festivalului de teatru queer PERLE, PARADOXURI ȘI EXTAZ

Trepidații/ Antigen/ Ora perfectă

18.09.2021

sâmbătă

11:00

sâmbătă

11:00

[M]others & Ce ne (mai) mișcă

Curatoriat de: Mădălina Dan, Valentina De Piante

Dansuri de curte

[M]others & Ce ne (mai) mișcă

19.09.2021

duminică

19:30

duminică

19:30

Trepidații/ Antigen/ Ora perfectă

De: Iris Horomnea, Dani Prisacariu, Ceza Bularca

În cadrul festivalului de teatru queer PERLE, PARADOXURI ȘI EXTAZ

Trepidații/ Antigen/ Ora perfectă

25.09.2021

sâmbătă

17:30

sâmbătă

17:30

So rave that it is staged - Technofields

Hosts: Andreea David, Maria Baroncea

Dansuri de curte

So rave that it is staged - Technofields

26.09.2021

duminică

18:00

duminică

18:00

”The heat was hot and the ground was dry” - tranzit.ro

Invitați: artiștii Anca Benera, Arnold Estefan și prof.dr. Florin Stănică

Dansuri de curte

”The heat was hot and the ground was dry” - tranzit.ro

01.10.2021

vineri

19:30

vineri

19:30

Pretend we make you happy (again)

Conceptul si coregrafia: Andreea Novac

În cadrul proiectului Distanțe și reapropieri

Pretend we make you happy (again)

02.10.2021

sâmbătă

18:00

sâmbătă

18:00

Arte și meserii

Cu: : Mădălina Dan, Andreea David, Eliza Trefaș, Eve Cousins,

Dansuri de curte

Arte și meserii

06.10.2021

miercuri

19:30

miercuri

19:30

Less might be more, but sometimes less is just nothing

Conceptul și direcția artistică: Willy Prager

parte din programul "Distanțe și reapropieri"

Less might be more, but sometimes less is just nothing

08.10.2021

vineri

18:00

vineri

18:00

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Arcadie Rusu

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Arcadie Rusu

09.10.2021

sâmbătă

11:00

sâmbătă

11:00

Making of Outcome

Documentar realizat de Bogdana Pascal

În cadrul proiecului „Distanțe și reapropieri"

Making of Outcome

09.10.2021

sâmbătă

12:00

sâmbătă

12:00

Making of 8 days a week

Documentar realizat de Bogdana Pascal

În cadrul proiecului „Distanțe și reapropieri"

Making of 8 days a week

09.10.2021

sâmbătă

13:00

sâmbătă

13:00

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Andreea Novac

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Andreea Novac

09.10.2021

sâmbătă

13:00

sâmbătă

13:00

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Arcadie Rusu

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Arcadie Rusu

09.10.2021

sâmbătă

16:00

sâmbătă

16:00

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Andreea Novac

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Andreea Novac

09.10.2021

sâmbătă

16:00

sâmbătă

16:00

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Maria Mora

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Maria Mora

09.10.2021

sâmbătă

19:30

sâmbătă

19:30

Outcome

Conceptul si coregrafia: Manuel Pelmuș

parte din programul "Distanțe și reapropieri"

Outcome

09.10.2021

sâmbătă

20:00

sâmbătă

20:00

8 days a week

Conceptul si coregrafia: Eduard Gabia

parte din programul "Distanțe și reapropieri"

8 days a week

10.10.2021

duminică

12:00

duminică

12:00

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Simona Deaconescu

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Simona Deaconescu

10.10.2021

duminică

13:00

duminică

13:00

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Andreea Novac

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Andreea Novac

10.10.2021

duminică

16:00

duminică

16:00

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Andreea Novac

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Andreea Novac

10.10.2021

duminică

16:00

duminică

16:00

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Maria Mora

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Maria Mora

10.10.2021

duminică

16:00

duminică

16:00

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Simona Deaconescu

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Simona Deaconescu

10.10.2021

duminică

19:00

duminică

19:00

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Paul Dunca/Paula Dunker

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Paul Dunca/Paula Dunker

11.10.2021

luni

19:00

luni

19:00

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Virginia Negru

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Virginia Negru

12.10.2021

marți

19:00

marți

19:00

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Virginia Negru

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Virginia Negru

12.10.2021

marți

19:00

marți

19:00

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Paul Dunca/Paula Dunker

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Paul Dunca/Paula Dunker

12.10.2021

marți

19:30

marți

19:30

Daughters

Conceptul si coregrafia: Simona Deaconescu

Daughters

13.10.2021

miercuri

19:00

miercuri

19:00

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Paul Dunca/Paula Dunker

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Paul Dunca/Paula Dunker

13.10.2021

miercuri

19:00

miercuri

19:00

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Virginia Negru

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Virginia Negru

14.10.2021

joi

19:00

joi

19:00

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Paul Dunca/Paula Dunker

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Paul Dunca/Paula Dunker

14.10.2021

joi

19:00

joi

19:00

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Arcadie Rusu

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Arcadie Rusu

14.10.2021

joi

19:00

joi

19:00

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Virginia Negru

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Virginia Negru

15.10.2021

vineri

16:00

vineri

16:00

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Catrinel Catană

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Catrinel Catană

15.10.2021

vineri

18:00

vineri

18:00

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Arcadie Rusu

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Arcadie Rusu

15.10.2021

vineri

18:00

vineri

18:00

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Simona Deaconescu

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Simona Deaconescu

15.10.2021

vineri

19:00

vineri

19:00

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Paul Dunca/Paula Dunker

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Paul Dunca/Paula Dunker

15.10.2021

vineri

19:00

vineri

19:00

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Virginia Negru

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Virginia Negru

16.10.2021

sâmbătă

13:00

sâmbătă

13:00

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Arcadie Rusu

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Arcadie Rusu

17.10.2021

duminică

13:00

duminică

13:00

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Valentina De Piante

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Valentina De Piante

17.10.2021

duminică

16:00

duminică

16:00

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Andreea Novac

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Andreea Novac

18.10.2021

luni

17:00

luni

17:00

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Catrinel Catană

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Catrinel Catană

23.10.2021

sâmbătă

14:00

sâmbătă

14:00

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Valentina De Piante

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Valentina De Piante

23.10.2021

sâmbătă

16:00

sâmbătă

16:00

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Valentina De Piante

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Valentina De Piante

23.10.2021

sâmbătă

18:00

sâmbătă

18:00

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Simona Deaconescu

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Simona Deaconescu

23.10.2021

sâmbătă

18:00

sâmbătă

18:00

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Valentina De Piante

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Valentina De Piante

23.10.2021

sâmbătă

19:30

sâmbătă

19:30

Pretend we make you happy (again)

Conceptul si coregrafia: Andreea Novac

În cadrul proiectului Distanțe și reapropieri

Pretend we make you happy (again)

24.10.2021

duminică

12:00

duminică

12:00

Making of Pretend we make you happy (again)

Documentar realizat de Bogdana Pascal

În cadrul proiectului Distanțe și reapropieri

Making of Pretend we make you happy (again)

24.10.2021

duminică

18:00

duminică

18:00

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Simona Deaconescu

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Simona Deaconescu

24.10.2021

duminică

19:30

duminică

19:30

RAFINA

Regie: Irina Gâdiuță

Platforma de Teatru Politic

RAFINA

25.10.2021

luni

17:00

luni

17:00

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Catrinel Catană

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Catrinel Catană

25.10.2021

luni

19:30

luni

19:30

RAFINA

Regie: Irina Gâdiuță

Platforma de Teatru Politic

RAFINA

26.10.2021

marți

17:00

marți

17:00

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Catrinel Catană

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Catrinel Catană

27.10.2021

miercuri

19:00

miercuri

19:00

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Simona Dabija

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Simona Dabija

27.10.2021

miercuri

20:00

miercuri

20:00

UnShame Dance Community Jam

cu Denis Bulborea, Alexandros Raptis şi Lala Mişosniky

UnShame Dance Community Jam

28.10.2021

joi

18:00

joi

18:00

Cum filmezi un performance?

Laborator deschis: „Iluzionistele” de Mădălina Dan

Dansuri de curte

Cum filmezi un performance?

28.10.2021

joi

19:00

joi

19:00

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Denis Bolborea

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Denis Bolborea

28.10.2021

joi

19:00

joi

19:00

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Simona Dabija

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Simona Dabija

29.10.2021

vineri

16:00

vineri

16:00

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Catrinel Catană

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Catrinel Catană

29.10.2021

vineri

19:00

vineri

19:00

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Denis Bolborea

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Denis Bolborea

29.10.2021

vineri

19:00

vineri

19:00

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Simona Dabija

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Simona Dabija

30.10.2021

sâmbătă

12:00

sâmbătă

12:00

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Valentina De Piante

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Valentina De Piante

30.10.2021

sâmbătă

13:00

sâmbătă

13:00

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Maria Mora

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Maria Mora

30.10.2021

sâmbătă

13:00

sâmbătă

13:00

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Simona Dabija

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Simona Dabija

30.10.2021

sâmbătă

15:00

sâmbătă

15:00

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Denis Bolborea

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Denis Bolborea

30.10.2021

sâmbătă

17:00

sâmbătă

17:00

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Maria Mora

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Maria Mora

31.10.2021

duminică

12:00

duminică

12:00

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Denis Bolborea

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Denis Bolborea

31.10.2021

duminică

13:00

duminică

13:00

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Simona Dabija

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Simona Dabija

31.10.2021

duminică

15:00

duminică

15:00

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Denis Bolborea

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Denis Bolborea

31.10.2021

duminică

17:00

duminică

17:00

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Maria Mora

Corpuri și povești (in)vizibile - tururi performative ghidate de Maria Mora

07.11.2021

duminică

12:00

duminică

12:00

Cum filmezi un performance?

Laborator deschis: „Stars High in Amnesia’s Sky (reactivări)” de Mihai Mihalcea

Dansuri de curte

Cum filmezi un performance?

08.11.2021

luni

14:00

luni

14:00

Cadre de cercetare artistică în teatru

Cu: Mihaela Michailov, Miki Braniște

În cadrul proiectului „Corpuri radicale în spectacole contemporane”

Cadre de cercetare artistică în teatru

08.11.2021

luni

17:00

luni

17:00

Corpuri fluide în dansul contemporan

Cu: Mihaela Michailov, Miki Braniște

În cadrul proiectului „Corpuri radicale în spectacole contemporane”

Corpuri fluide în dansul contemporan

11.11.2021

joi

16:00

joi

16:00

Vulnerabilitatea corpurilor de cursă lungă

Cu: Mihaela Michailov, Miki Braniște

În cadrul proiectului „Corpuri radicale în spectacole contemporane”

Vulnerabilitatea corpurilor de cursă lungă

24.11.2021

miercuri

19:00

miercuri

19:00

Corpuri radicale în spectacole contemporane

Lansare de carte
Cu: Mihaela Michailov, Vava Ștefănescu, Alex Radu, Doru Someșan, Oana Stoica și Gina Șerbănescu

CNDB online

Corpuri radicale în spectacole contemporane

04.12.2021

sâmbătă

19:30

sâmbătă

19:30

(anti)aging - după 10 ani

Concept, coregrafie, interpretare: Mădălina Dan, Alexandra Mihaela Dancs

(anti)aging - după 10 ani

05.12.2021

duminică

19:30

duminică

19:30

(anti)aging - după 10 ani

Concept, coregrafie, interpretare: Mădălina Dan și Alexandra Mihaela Dancs

(anti)aging - după 10 ani

10.12.2021

vineri

12:00

vineri

12:00

Laboratorul de trei zile

Invitați: Florin Fieroiu, Radu Umbreș, Mădălina Dan, Miki Braniște, Mihaela Michailov

Premiile CNDB 2021

Laboratorul de trei zile

11.12.2021

sâmbătă

12:00

sâmbătă

12:00

Laboratorul de trei zile

Invitați: Florin Fieroiu, Radu Umbreș, Mădălina Dan, Miki Braniște, Mihaela Michailov

Premiile CNDB 2021

Laboratorul de trei zile

12.12.2021

duminică

19:00

duminică

19:00

Premiile CNDB 2021

Eveniment anual

Premiile CNDB 2021

28.01.2022

vineri

17:00

vineri

17:00

Forme de (ne)sănătate

Open-studio research cu Mădălina Dan

Forme de (ne)sănătate

29.01.2022

sâmbătă

14:00

sâmbătă

14:00

Forme de (ne)sănătate

Open-studio research cu Mădălina Dan

Forme de (ne)sănătate

31.01.2022

luni

17:00

luni

17:00

Forme de (ne)sănătate

Open-studio research cu Mădălina Dan

Forme de (ne)sănătate

01.02.2022

marți

14:00

marți

14:00

Forme de (ne)sănătate

Open-studio research cu Mădălina Dan

Forme de (ne)sănătate

08.02.2022

marți

10:00

marți

10:00

Antrenamente pentru profesioniști la CNDB

Sesiuni gratuite de antrenament drop-in

Antrenamente pentru profesioniști la CNDB

10.02.2022

joi

10:00

joi

10:00

Antrenamente pentru profesioniști la CNDB

Sesiuni gratuite de antrenament drop-in

Antrenamente pentru profesioniști la CNDB

10.02.2022

joi

19:30

joi

19:30

(anti)aging - după 10 ani

Concept, coregrafie, interpretare: Mădălina Dan and Alexandra Mihaela Dancs

(anti)aging - după 10 ani

11.02.2022

vineri

19:30

vineri

19:30

(anti)aging - după 10 ani

Concept, coregrafie, interpretare: Mădălina Dan and Alexandra Mihaela Dancs

(anti)aging - după 10 ani

15.02.2022

marți

10:00

marți

10:00

Antrenamente pentru profesioniști la CNDB

Sesiuni gratuite de antrenament drop-in

Antrenamente pentru profesioniști la CNDB

17.02.2022

joi

10:00

joi

10:00

Antrenamente pentru profesioniști la CNDB

Sesiuni gratuite de antrenament drop-in

Antrenamente pentru profesioniști la CNDB

22.02.2022

marți

10:00

marți

10:00

Antrenamente pentru profesioniști la CNDB

Sesiuni gratuite de antrenament drop-in

Antrenamente pentru profesioniști la CNDB

24.02.2022

joi

10:00

joi

10:00

Antrenamente pentru profesioniști la CNDB

Sesiuni gratuite de antrenament drop-in

Antrenamente pentru profesioniști la CNDB

01.03.2022

marți

10:00

marți

10:00

Antrenamente pentru profesioniști la CNDB

Sesiuni gratuite de antrenament drop-in

Antrenamente pentru profesioniști la CNDB

03.03.2022

joi

10:00

joi

10:00

Antrenamente pentru profesioniști la CNDB

Sesiuni gratuite de antrenament drop-in

Antrenamente pentru profesioniști la CNDB

04.03.2022

vineri

10:00

vineri

10:00

Laboratorul de trei zile - ediția a treia

Laborator interdisciplinar de practică și teorie

Laboratorul de trei zile - ediția a treia

05.03.2022

sâmbătă

10:00

sâmbătă

10:00

Laboratorul de trei zile - ediția a treia

Laborator interdisciplinar de practică și teorie

Laboratorul de trei zile - ediția a treia

06.03.2022

duminică

11:00

duminică

11:00

Laboratorul de trei zile - ediția a treia

Laborator interdisciplinar de practică și teorie

Laboratorul de trei zile - ediția a treia

08.03.2022

marți

10:00

marți

10:00

Antrenamente pentru profesioniști la CNDB

Sesiuni gratuite de antrenament drop-in

Antrenamente pentru profesioniști la CNDB

08.03.2022

marți

19:00

marți

19:00

casă, criză, pericol și (re)organizare

Poezie feministă și concert Sofia Zadar

casă, criză, pericol și (re)organizare

10.03.2022

joi

10:00

joi

10:00

Antrenamente pentru profesioniști la CNDB

Sesiuni gratuite de antrenament drop-in

Antrenamente pentru profesioniști la CNDB

11.03.2022

vineri

18:00

vineri

18:00

Open Call: The Sequencer

Laborator de cercetare artistică cu coregraful Florin Fieroiu

Open Call: The Sequencer

12.03.2022

sâmbătă

11:00

sâmbătă

11:00

Open Call: The Sequencer

Laborator de cercetare artistică cu coregraful Florin Fieroiu

Open Call: The Sequencer

13.03.2022

duminică

11:00

duminică

11:00

Open Call: The Sequencer

Laborator de cercetare artistică cu coregraful Florin Fieroiu

Open Call: The Sequencer

13.03.2022

duminică

19:30

duminică

19:30

Trepidații/Antigen/ Ora perfectă

De: Iris Horomnea, Dani Prisacariu, Ceza Bularca

Seara de teatru queer PERLE, PARADOXURI ȘI EXTAZ

Trepidații/Antigen/ Ora perfectă

14.03.2022

luni

18:00

luni

18:00

Open Call: The Sequencer

Laborator de cercetare artistică cu coregraful Florin Fieroiu

Open Call: The Sequencer

15.03.2022

marți

10:00

marți

10:00

Antrenamente pentru profesioniști la CNDB

Sesiuni gratuite de antrenament drop-in

Antrenamente pentru profesioniști la CNDB

16.03.2022

miercuri

19:30

miercuri

19:30

Totul pentru endorfine

Dans contemporan pentru neprofesioniști

Totul pentru endorfine

17.03.2022

joi

10:00

joi

10:00

Antrenamente pentru profesioniști la CNDB

Sesiuni gratuite de antrenament drop-in

Antrenamente pentru profesioniști la CNDB

19.03.2022

sâmbătă

19:30

sâmbătă

19:30

Double-bill: Fictions, my body

de Andreea David și Eliza Trefaș

Double-bill: Fictions, my body

22.03.2022

marți

10:00

marți

10:00

Antrenamente pentru profesioniști la CNDB

Sesiune gratuită de antrenament drop-in coordonată de Eva Danciu

Antrenamente pentru profesioniști la CNDB

23.03.2022

miercuri

19:30

miercuri

19:30

Totul pentru endorfine

Dans contemporan pentru neprofesioniști

Totul pentru endorfine

24.03.2022

joi

10:00

joi

10:00

Antrenamente pentru profesioniști la CNDB

Sesiuni gratuite de antrenament drop-in coordonată de Mădălina Dan

Antrenamente pentru profesioniști la CNDB

27.03.2022

duminică

17:00

duminică

17:00

WOMEN IN THE ARTS IN AFRICA

Simona Deaconescu în dialog cu Gaby Saranouffi

Simona Deaconescu artistă asociată 2022

WOMEN IN THE ARTS IN AFRICA

29.03.2022

marți

10:00

marți

10:00

Antrenamente pentru profesioniști la CNDB

Sesiune gratuită de antrenament drop-in coordonată de Cristian Nanculescu/Nanci

Antrenamente pentru profesioniști la CNDB

29.03.2022

marți

19:30

marți

19:30

RAMANENJANA - de la cercetare la spectacol

Conferință și discuție deschisă cu Simona Deaconescu și Mathilde Monnier

Simona Deaconescu artistă asociată CNDB 2022

RAMANENJANA - de la cercetare la spectacol

30.03.2022

miercuri

19:30

miercuri

19:30

Totul pentru endorfine

Dans contemporan pentru neprofesioniști

Totul pentru endorfine

31.03.2022

joi

10:00

joi

10:00

Antrenamente pentru profesioniști la CNDB

Sesiune gratuită de antrenament drop-in coordonată de Andreea David

Antrenamente pentru profesioniști la CNDB

05.04.2022

marți

10:00

marți

10:00

Antrenamente pentru profesioniști la CNDB

Sesiune gratuită de antrenament drop-in coordonată de Elena Copuzeanu

Antrenamente pentru profesioniști la CNDB

06.04.2022

miercuri

19:30

miercuri

19:30

Totul pentru endorfine

Dans contemporan pentru neprofesioniști

Totul pentru endorfine

07.04.2022

joi

10:00

joi

10:00

Antrenamente pentru profesioniști la CNDB

Sesiune gratuită de antrenament drop-in coordonată de Virginia Negru

Antrenamente pentru profesioniști la CNDB

07.04.2022

joi

19:30

joi

19:30

Double-bill: Fictions, my body

de Andreea David și Eliza Trefaș

Double-bill: Fictions, my body

12.04.2022

marți

10:00

marți

10:00

Antrenamente pentru profesioniști la CNDB

Sesiune gratuită de antrenament drop-in coordonată de Eliza Trefaș

Antrenamente pentru profesioniști la CNDB

13.04.2022

miercuri

14:00

miercuri

14:00

EPIDEMIA DE DANS | COREOMANIE sau DANS POLITIC

Conferință cu Simona Deconescu

Simona Deaconescu artistă asociată CNDB 2022

EPIDEMIA DE DANS | COREOMANIE sau DANS POLITIC

13.04.2022

miercuri

19:30

miercuri

19:30

Totul pentru endorfine

Dans contemporan pentru neprofesioniști

Totul pentru endorfine

14.04.2022

joi

10:00

joi

10:00

Antrenamente pentru profesioniști la CNDB

Sesiune gratuită de antrenament drop-in coordonată de Mihaela Alexandra Dancs

Antrenamente pentru profesioniști la CNDB

14.04.2022

joi

19:30

joi

19:30

RAMANENJANA

O docu-ficțiune performativă de Simona Deaconescu, în colaborare cu Gaby Saranouffi

Simona Deaconescu artistă asociată CNDB 2022

RAMANENJANA

15.04.2022

vineri

19:30

vineri

19:30

RAMANENJANA

O docu-ficțiune performativă de Simona Deaconescu, în colaborare cu Gaby Saranouffi

Simona Deaconescu artistă asociată CNDB 2022

RAMANENJANA

19.04.2022

marți

10:00

marți

10:00

Antrenamente pentru profesioniști la CNDB

Sesiune gratuită de antrenament drop-in coordonată de Vlad Benescu

Antrenamente pentru profesioniști la CNDB

20.04.2022

miercuri

19:30

miercuri

19:30

Totul pentru endorfine

Dans contemporan pentru neprofesioniști

Totul pentru endorfine

26.04.2022

marți

19:30

marți

19:30

Coreomaniacii

Concept și coregrafie: Simona Deaconescu

Lucrare selectată în cadrul programului Aerowaves Twenty22

Coreomaniacii

27.04.2022

miercuri

19:30

miercuri

19:30

Totul pentru endorfine

Dans contemporan pentru neprofesioniști

Totul pentru endorfine

02.05.2022

luni

19:30

luni

19:30

UNATC la CNDB - Prezentarea lucrărilor de disertație

„Nexus", de Andreea Vălean

UNATC la CNDB - Prezentarea lucrărilor de disertație

03.05.2022

marți

19:30

marți

19:30

UNATC la CNDB - Prezentarea lucrărilor de disertație

„In Between", de Antonia Itineanț

UNATC la CNDB - Prezentarea lucrărilor de disertație

04.05.2022

miercuri

19:30

miercuri

19:30

Totul pentru endorfine

Dans contemporan pentru neprofesioniști

Totul pentru endorfine

04.05.2022

miercuri

19:30

miercuri

19:30

UNATC la CNDB - Prezentarea lucrărilor de disertație

„Iubește-mă cinci minute”, de Teodora Tudose

UNATC la CNDB - Prezentarea lucrărilor de disertație

05.05.2022

joi

19:30

joi

19:30

UNATC la CNDB - Prezentarea lucrărilor de disertație

„Eden News”, de Andrei Bouariu

UNATC la CNDB - Prezentarea lucrărilor de disertație

06.05.2022

vineri

19:30

vineri

19:30

Despre iridescență și alte reconfigurări ale sensibilului

Deschiderea festivalului
Conferință, cină colectivă și audio session Chlorys/Platforma Corp. (RO)

IRIDESCENT – Festival internațional de dans contemporan si alte reconfigurări ale sensibilului

Despre iridescență și alte reconfigurări ale sensibilului

07.05.2022

sâmbătă

19:30

sâmbătă

19:30

Turul dansurilor urbane prin 10 orașe din lume

Performance-lecture
Direcție artistică, concept și coregrafie: Ana Pi (FR/BR)

IRIDESCENT - Festival internațional de dans contemporan și alte reconfigurări ale sensibilului

Turul dansurilor urbane prin 10 orașe din lume

08.05.2022

duminică

19:30

duminică

19:30

Turul dansurilor urbane prin 10 orașe din lume

Performance-lecture
Direcție artistică, concept și coregrafie: Ana Pi (FR/BR)

IRIDESCENT - Festival internațional de dans contemporan și alte reconfigurări ale sensibilului

Turul dansurilor urbane prin 10 orașe din lume

09.05.2022

luni

19:30

luni

19:30

Când atitudinea devine formă: Un act de empatie radicală

Artist Talk Va-Bene Elikem Fiatsi (GH)

IRIDESCENT – Festival internațional de dans contemporan si alte reconfigurări ale sensibilului

Când atitudinea devine formă: Un act de empatie radicală

11.05.2022

miercuri

19:30

miercuri

19:30

Totul pentru endorfine

Dans contemporan pentru neprofesioniști

Totul pentru endorfine

12.05.2022

joi

19:30

joi

19:30

Frontiere, treceri, pierderi și regăsiri

Poezie feministă și concert Suce Fraga

IRIDESCENT – Festival internațional de dans contemporan si alte reconfigurări ale sensibilului

Frontiere, treceri, pierderi și regăsiri

14.05.2022

sâmbătă

19:30

sâmbătă

19:30

Humans | Bodies | Images

Concept și coregrafie: Ioana Marchidan (RO)

IRIDESCENT – Festival internațional de dans contemporan si alte reconfigurări ale sensibilului

Humans | Bodies | Images

19.05.2022

joi

19:30

joi

19:30

Daughters

22.05.2022

duminică

19:30

duminică

19:30

Iluzionistele

26.05.2022

joi

18:00

joi

18:00

Open Lab - Corpuri sonore

Prezentare publică Laborator CORPURI SONORE

IRIDESCENT – Festival internațional de dans contemporan si alte reconfigurări ale sensibilului

Open Lab - Corpuri sonore

28.05.2022

sâmbătă

19:30

sâmbătă

19:30

Whales

Coregrafie: Rebecca Journo (FR)
Audio session în încheierea serii - Admina (Platforma Corp.) (RO)

IRIDESCENT – Festival internațional de dans contemporan si alte reconfigurări ale sensibilului

Whales

29.05.2022

duminică

19:30

duminică

19:30

Whales

01.06.2022

miercuri

19:30

miercuri

19:30

Double-bill: L'Épouse & La Ménagère

Concept și coregrafie: Rebecca Journo (FR)

IRIDESCENT – Festival internațional de dans contemporan si alte reconfigurări ale sensibilului

Double-bill: L'Épouse & La Ménagère

02.06.2022

joi

21:00

joi

21:00

CNDB Night Out at Club Guesthouse

Club session
Catartis (FR) w/ Chlorys (RO)

IRIDESCENT – Festival internațional de dans contemporan si alte reconfigurări ale sensibilului

CNDB Night Out at Club Guesthouse

04.06.2022

sâmbătă

18:00

sâmbătă

18:00

Idei pentru Planeta Pământ

Maraton de declarații, mesaje și idei

IRIDESCENT – Festival internațional de dans contemporan si alte reconfigurări ale sensibilului

Idei pentru Planeta Pământ

09.06.2022

joi

19:30

joi

19:30

Plastic Bag

Parte din programul Aerowaves Twenty22
Creație și interpretare: Yulia Arsen

IRIDESCENT – Festival internațional de dans contemporan si alte reconfigurări ale sensibilului

Plastic Bag

10.06.2022

vineri

11:00

vineri

11:00

SOLO-workshop

11.06.2022

sâmbătă

19:30

sâmbătă

19:30

Books on the Dancefloor

De/cu: Corina Cimpoieru, Renate Dinu, Paula Dunker

IRIDESCENT – Festival internațional de dans contemporan si alte reconfigurări ale sensibilului

Books on the Dancefloor

12.06.2022

duminică

19:30

duminică

19:30

Books on the Dancefloor

De/cu: Corina Cimpoieru, Renate Dinu, Paula Dunker

IRIDESCENT – Festival internațional de dans contemporan si alte reconfigurări ale sensibilului

Books on the Dancefloor

14.06.2022

marți

19:30

marți

19:30

Some Choreographies

Parte din programul Aerowaves Twenty22
Concept, direcție artistică, video și coregrafie: Jacopo Jenna (IT)

IRIDESCENT – Festival internațional de dans contemporan si alte reconfigurări ale sensibilului

Some Choreographies

15.06.2022

miercuri

11:00

miercuri

11:00

Some Choreographies - workshop

Workshop susținut de Jacopo Jenna (IT)

IRIDESCENT – Festival internațional de dans contemporan si alte reconfigurări ale sensibilului

Some Choreographies - workshop

17.06.2022

vineri

19:30

vineri

19:30

The Very Last Northern White Rhino

Parte din programul Aerowaves Twenty22
Concept și coregrafie: Gaston Core (SP)
Audio session în încheierea serii - von Bülove (Platforma Corp.) (RO)



IRIDESCENT – Festival internațional de dans contemporan si alte reconfigurări ale sensibilului

The Very Last Northern White Rhino

18.06.2022

sâmbătă

11:00

sâmbătă

11:00

Seeking for new movement aesthetics

Workshop susținut de Gaston Core

IRIDESCENT – Festival internațional de dans contemporan si alte reconfigurări ale sensibilului

Seeking for new movement aesthetics