Calendar

02.09.2022

vineri

19:30

vineri

19:30

Feelings are just visitors

Scris și regizat de: Denisse Conn Tubacu
Coregrafiat și performat de: Mariana Gavriciuc

Feelings are just visitors

03.09.2022

sâmbătă

19:30

sâmbătă

19:30

Feelings are just visitors

Scris și regizat de: Denisse Conn Tubacu
Coregrafiat și performat de: Mariana Gavriciuc

Feelings are just visitors

04.09.2022

duminică

19:30

duminică

19:30

Feelings are just visitors

Scris și regizat de: Denisse Conn Tubacu
Coregrafiat și performat de: Mariana Gavriciuc

Feelings are just visitors

09.09.2022

vineri

10:00

vineri

10:00

Screendance lab

Worshop susținut de Omari ‘Motion’ Carter

Bucharest International Dance Film Festival (BIDFF) #8 / #BIDFFEXPAND

Screendance lab

09.09.2022

vineri

15:00

vineri

15:00

Challenging the Genres, Producing a Dance Film

Un studiu de caz cu Anda Ionescu și Simona Deaconescu

#BIDFFEXPAND în cadrul Bucharest International Dance Film Festival (BIDFF) #8

Challenging the Genres, Producing a Dance Film

10.09.2022

sâmbătă

10:00

sâmbătă

10:00

Screendance lab

Worshop susținut de Omari ‘Motion’ Carter

Bucharest International Dance Film Festival (BIDFF) #8 / #BIDFFEXPAND

Screendance lab

10.09.2022

sâmbătă

15:00

sâmbătă

15:00

Choreomania: Scenes of Ecstasy and Revolt

Lecture Kélina Gotman

#BIDFFEXPAND în cadrul Bucharest International Dance Film Festival (BIDFF) #8

Choreomania: Scenes of Ecstasy and Revolt

11.09.2022

duminică

10:00

duminică

10:00

Screendance lab

Worshop susținut de Omari ‘Motion’ Carter

Bucharest International Dance Film Festival (BIDFF) #8 / #BIDFFEXPAND

Screendance lab

11.09.2022

duminică

15:00

duminică

15:00

Dance of Urgency

16.09.2022

vineri

11:00

vineri

11:00

Embodying Archives

Hanna Gillgren în colaborare cu Smaranda Găbudeanu și Iulia Mărăcine

Trecuturi Prezente: Arhiva și corpul

Embodying Archives

16.09.2022

vineri

19:00

vineri

19:00

Sesiune de prezentări și discuții 'Embodying Archives'

Cu Ioana Marinescu, Hanna Gillgren și Corina Cimpoieru și Iulia Mărăcine

Trecuturi Prezente: Arhiva și corpul

Sesiune de prezentări și discuții 'Embodying Archives'

17.09.2022

sâmbătă

11:00

sâmbătă

11:00

Embodying Archives

Hanna Gillgren în colaborare cu Smaranda Găbudeanu și Iulia Mărăcine

Trecuturi Prezente: Arhiva și corpul

Embodying Archives

18.09.2022

duminică

11:00

duminică

11:00

Embodying Archives

Hanna Gillgren în colaborare cu Smaranda Găbudeanu și Iulia Mărăcine

Trecuturi Prezente: Arhiva și corpul

Embodying Archives

19.09.2022

luni

19:30

luni

19:30

CorpFluid

De/cu: Raj Alexandru Udrea, Paula Dunker, Alina Medoia, Alex Bălă

ART200 - Festivalului Internațional de Film Queer

CorpFluid

21.09.2022

miercuri

19:30

miercuri

19:30

The Last Raid of HumanKind

Regia și coregrafia: Daniel Alexandru Dragomir

Parte din proiectul cultural „HumanKind"

The Last Raid of HumanKind

22.09.2022

joi

19:30

joi

19:30

The Last Raid of HumanKind

Regia și coregrafia: Daniel Alexandru Dragomir

Parte din proiectul cultural „HumanKind"

The Last Raid of HumanKind

24.09.2022

sâmbătă

16:00

sâmbătă

16:00

CorpFluid

De/cu: Raj Alexandru Udrea, Paula Dunker, Alina Medoia, Alex Bălă

ART200 - Festivalului Internațional de Film Queer

CorpFluid

01.10.2022

sâmbătă

19:00

sâmbătă

19:00

Lansarea Academiei de Dans și Performance 2022-2023

Eveniment de deschidere

Academia de Dans și Performance 2022-2023

Lansarea Academiei de Dans și Performance 2022-2023