Calendar

17.9.2009

joi

16:30

joi

16:30

Stage psychosis

Conceptul și interpretarea: Carmen Coțofană

în cadrul Platforma Dansului Contemporan

Stage psychosis

17.9.2009

joi

17:30

joi

17:30

I don’t know, I’ve never been here before

Conceptul, coregrafia și interpretarea : Ana Cătălina Gubandru

În cadrul Platforma Dansului Contemporan

I don’t know, I’ve never been here before

17.9.2009

joi

19:30

joi

19:30

Dedublarea

Coregrafia și interpretarea : Mădălina Dan

În cadrul Platforma Dansului Contemporan

Dedublarea

17.9.2009

joi

21:30

joi

21:30

preview

Coregrafia și interpretarea: Manuel Pelmuș

în cadrul Platforma Dansului Contemporan

preview

18.9.2009

vineri

13:00

vineri

13:00

Surfing twisted e(motions) (titlu provizoriu)

Conceptul și direcția artistică: Mihai Mihalcea

În cadrul Platforma Dansului Contemporan

Surfing twisted e(motions) (titlu provizoriu)

18.9.2009

vineri

15:30

vineri

15:30

Fantasy show made out of trash

Coregrafia și interpretarea : Maria Baroncea

În cadrul Platforma Dansului Contemporan

Fantasy show made out of trash

18.9.2009

vineri

17:00

vineri

17:00

Activitate Extraterestră

Coregrafia și interpretarea : Alexandra Pirici

În cadrul Platforma Dansului Contemporan

Activitate Extraterestră

18.9.2009

vineri

19:00

vineri

19:00

Dance a playful body

Coregrafia: Andreea Novac

În cadrul Platforma Dansului Contemporan

Dance a playful body

18.9.2009

vineri

22:00

vineri

22:00

Supersomething

Conceptul și direcția artistică: Cosmin Manolescu

În cadrul Platforma Dansului Contemporan

Supersomething

19.9.2009

sâmbătă

12:00

sâmbătă

12:00

Work in Regress

Coregrafia, interpretarea și scenografia: Ioana Mona Popovici

În cadrul Platforma Dansului Contemporan

Work in Regress

19.9.2009

sâmbătă

14:00

sâmbătă

14:00

Out of love - un titlu minunat

Coregrafia și interpretarea: Iuliana Stoianescu

În cadrul Platforma Dansului Contemporan

Out of love - un titlu minunat

19.9.2009

sâmbătă

15:30

sâmbătă

15:30

Lulu's Room

Coregrafia și interpretarea: Mihaela Dancs

În cadrul Platforma Dansului Contemporan

Lulu's Room

19.9.2009

sâmbătă

16:30

sâmbătă

16:30

James

Conceptul și coregrafia: Andreea Duță și Silvia Călin

În cadrul Platforma Dansului Contemporan

James

19.9.2009

sâmbătă

18:00

sâmbătă

18:00

Dear Everybody

Concept, coregrafie și interpretare: Brynjar Bandlien

În cadrul Platforma Dansului Contemporan

Dear Everybody

19.9.2009

sâmbătă

20:30

sâmbătă

20:30

Follow That Summer

Conceptul și dramaturgia: Rui Catalão

În cadrul Platforma Dansului Contemporan

Follow That Summer

20.9.2009

duminică

12:00

duminică

12:00

Ceea ce am convenit noi a fi hazard

Conceptul: Ion Dumitrescu

În cadrul Platforma Dansului Contemporan

Ceea ce am convenit noi a fi hazard

20.9.2009

duminică

15:30

duminică

15:30

Cvartet pentru o lavalieră

Conceptul și coregrafia: Vava Ștefănescu

În cadrul Platforma Dansului Contemporan

Cvartet pentru o lavalieră

20.9.2009

duminică

17:00

duminică

17:00

Fine tuning between me and the universe in a black box

Coregrafia și interpretarea: Eduard Gabia

În cadrul Platforma Dansului Contemporan

Fine tuning between me and the universe in a black box

20.9.2009

duminică

19:00

duminică

19:00

A brave search of the ultimate reality

Coregrafia și interpretarea: Florin Flueraș

În cadrul Platforma Dansului Contemporan

A brave search of the ultimate reality

20.9.2009

duminică

19:00

duminică

19:00

We went with these bodies as far as we could

Conceptul: Paul Dunca

În cadrul Platforma Dansului Contemporan

We went with these bodies as far as we could

22.9.2009

marți

19:00

marți

19:00

Robert Steijn

Prezentare performativă

În cadrul Cooperativa Performativă

Robert Steijn

26.9.2009

sâmbătă

19:00

sâmbătă

19:00

Fine tuning between me and the universe in a black box

Coregrafia și interpretarea: Eduard Gabia

În cadrul Cooperativa Performativă

Fine tuning between me and the universe in a black box

26.9.2009

sâmbătă

20:30

sâmbătă

20:30

Out of love for this beautiful title

Coregrafia și interpretarea: Iuliana Stoianescu

În cadrul Cooperativa Performativă

Out of love for this beautiful title

27.9.2009

duminică

19:00

duminică

19:00

Fantasy show made out of trash

Coregrafia și interpretarea : Maria Baroncea

În cadrul Cooperativa Performativă

Fantasy show made out of trash

27.9.2009

duminică

20:00

duminică

20:00

A brave search of the ultimate reality

Coregrafia și interpretarea: Florin Flueraș

În cadrul Cooperativa Performativă

A brave search of the ultimate reality

14.10.2009

miercuri

19:00

miercuri

19:00

It's in the air

Proiecție de film
Coregrafia: Jefta van Dinther și Mette Ingvartsen

În cadrul Explore Dance Festival

It's in the air

14.10.2009

miercuri

19:00

miercuri

19:00

Both Sitting Duet

Coregrafia și interpretarea: Jonathan Burrows

Muzica și interpretarea: Matteo Fargion

În cadrul Explore Dance Festival

Both Sitting Duet

15.10.2009

joi

19:00

joi

19:00

It's in the air

Proiecție de film
Coregrafia: Jefta van Dinther și Mette Ingvartsen

În cadrul Explore Dance Festival

It's in the air

16.10.2009

vineri

09:00

vineri

09:00

TEDxBucharest

Program de conferințe publice

TEDxBucharest

17.10.2009

sâmbătă

19:00

sâmbătă

19:00

This is a picture of a person I don't know

Conceptul și interpretarea: Pere Faura

În cadrul Explore Dance Festival

This is a picture of a person I don't know

17.10.2009

sâmbătă

19:00

sâmbătă

19:00

While We Were Holding It Together

Conceptul şi direcţia artistică: Ivana Müller

În cadrul Explore Dance Festival

While We Were Holding It Together

17.10.2009

sâmbătă

20:30

sâmbătă

20:30

Iluzionistele

Conceptul și coregrafia: Mădălina Dan

În cadrul Explore Dance Festival

Iluzionistele

21.10.2009

miercuri

20:00

miercuri

20:00

Miercurea lejeră – idei afirmate performativ

Conceptul: Maria Baroncea și Eduard Gabia

Miercurea lejeră – idei afirmate performativ

24.10.2009

sâmbătă

19:00

sâmbătă

19:00

OuiBaDa

Conceptul și coregrafia: Gigi Căciuleanu

OuiBaDa

25.10.2009

duminică

19:00

duminică

19:00

OuiBaDa

Conceptul și coregrafia: Gigi Căciuleanu

OuiBaDa

28.10.2009

miercuri

22:00

miercuri

22:00

Lulu's Room

Conceptul și coregrafia: Mihaela Dancs

În cadrul Teatrul de noapte

Lulu's Room

28.10.2009

miercuri

22:30

miercuri

22:30

Stage psychosis

Conceptul și interpretarea: Carmen Coțofană

În cadrul Teatrul de noapte

Stage psychosis

28.10.2009

miercuri

23:20

miercuri

23:20

Dance a playful body

Coregrafia: Andreea Novac

În cadrul Teatrul de noapte

Dance a playful body

29.10.2009

joi

21:00

joi

21:00

We went with these bodies as far as we could

Conceptul: Paul Dunca

We went with these bodies as far as we could

30.10.2009

vineri

18:00

vineri

18:00

Cartea Sudată

Vernisaj expoziție - Dumitru Gorzo & Ilieș Gorzo

Cartea Sudată

31.10.2009

sâmbătă

20:00

sâmbătă

20:00

Iluzionistele

Conceptul și coregrafia: Mădălina Dan

Iluzionistele

07.11.2009

sâmbătă

20:00

sâmbătă

20:00

Sâmbăta Sonoră

Program de inițiere în creația sonoră, radiofonică și muzică contemporană

Sâmbăta Sonoră

08.11.2009

duminică

18:00

duminică

18:00

trenSformers

Prezentare / Film document

trenSformers

13.11.2009

vineri

18:00

vineri

18:00

Înainte sau după cutremur?

Prezentare proiect - What to affirm? What to perform?

În cadrul What to affirm? What to perform?

Înainte sau după cutremur?

13.11.2009

vineri

20:00

vineri

20:00

Une certaine ligne...

Intervenția artistică: Manuel Pelmuș

În cadrul What to affirm? What to perform?

Une certaine ligne...

14.11.2009

sâmbătă

19:00

sâmbătă

19:00

The Hammer without a Master

Reconstrucție scenică și interpretare: Florin Flueraş şi Brynjar Badlien

În cadrul What to affirm? What to perform?

The Hammer without a Master

15.11.2009

duminică

20:00

duminică

20:00

The Hammer without a Master

Reconstrucţie scenică și interpretare: Florin Flueraş şi Brynjar Badlien

În cadrul What to affirm? What to perform?

The Hammer without a Master

19.11.2009

joi

19:00

joi

19:00

OuiBaDa

Conceptul și coregrafia: Gigi Căciuleanu

OuiBaDa

20.11.2009

vineri

19:00

vineri

19:00

spaţiu privat. a handbook

Lansare de carte
Poezie de Elena Vlădăreanu,
cu ilustrații de Dan Perjovschi

spaţiu privat. a handbook

20.11.2009

vineri

19:30

vineri

19:30

OuiBaDa

Conceptul și coregrafia: Gigi Căciuleanu

OuiBaDa

21.11.2009

sâmbătă

18:00

sâmbătă

18:00

Fantasy show made out of trash

Coregrafia și interpretarea : Maria Baroncea

În cadrul Cooperativa Performativă

Fantasy show made out of trash

21.11.2009

sâmbătă

19:00

sâmbătă

19:00

Activitate Extraterestră

Coregrafia și interpretarea : Alexandra Pirici

În cadrul Cooperativa Performativă

Activitate Extraterestră

21.11.2009

sâmbătă

19:40

sâmbătă

19:40

Fine tuning between me and the universe in a black box

Coregrafia și interpretarea: Eduard Gabia

În cadrul Cooperativa Performativă

Fine tuning between me and the universe in a black box

21.11.2009

sâmbătă

20:30

sâmbătă

20:30

A brave search of the ultimate reality

Coregrafia și interpretarea: Florin Flueraș

În cadrul Cooperativa Performativă

A brave search of the ultimate reality

21.11.2009

sâmbătă

21:30

sâmbătă

21:30

Out of love for this beautiful title

Coregrafia și interpretarea: Iuliana Stoianescu

În cadrul Cooperativa Performativă

Out of love for this beautiful title

22.11.2009

duminică

19:00

duminică

19:00

Excerpts of confusion

Conceptul și interpretarea: Fanni Futterknecht

În cadrul Cooperativa Performativă

Excerpts of confusion

25.11.2009

miercuri

20:00

miercuri

20:00

Miercurea lejeră – idei afirmate performativ

Conceptul: Maria Baroncea și Eduard Gabia

Miercurea lejeră – idei afirmate performativ

27.11.2009

vineri

19:00

vineri

19:00

First steps

Conceptul și coregrafia: Mihaela Dancs și Carmen Coțofană

First steps

28.11.2009

sâmbătă

20:00

sâmbătă

20:00

Sâmbăta Sonoră

Program de inițiere în creația sonoră, radiofonică și muzică contemporană

Sâmbăta Sonoră

29.11.2009

duminică

19:00

duminică

19:00

Ceea ce am convenit noi a fi hazard

Conceptul: Ion Dumitrescu

Ceea ce am convenit noi a fi hazard

29.11.2009

duminică

20:00

duminică

20:00

Antropologia corpului şi modernitatea

Lansare de carte și dezbatere

Antropologia corpului şi modernitatea

03.12.2009

joi

20:00

joi

20:00

Cvartet pentru o lavalieră

Conceptul și coregrafia: Vava Ștefănescu

Cvartet pentru o lavalieră

05.12.2009

sâmbătă

19:30

sâmbătă

19:30

Exil în pământul uitării

Conceptul și coregrafia: Andreea Tănăsescu

Exil în pământul uitării

06.12.2009

duminică

19:30

duminică

19:30

Exil în pământul uitării

Conceptul și coregrafia: Andreea Tănăsescu

Exil în pământul uitării

09.12.2009

miercuri

19:00

miercuri

19:00

OuiBaDa

Conceptul și coregrafia: Gigi Căciuleanu

OuiBaDa

11.12.2009

vineri

18:00

vineri

18:00

...de porc - Vernisaj de post

Vernisaj expoziție de grup

...de porc - Vernisaj de post

12.12.2009

sâmbătă

17:00

sâmbătă

17:00

Workshop şi spectacol de Contact Improvisation

Atelier
Cu Konstantin Mihos

Workshop şi spectacol de Contact Improvisation

12.12.2009

sâmbătă

20:00

sâmbătă

20:00

Sâmbăta Sonoră

Program de inițiere în creația sonoră, radiofonică și muzică contemporană

Sâmbăta Sonoră

13.12.2009

duminică

17:00

duminică

17:00

Workshop şi spectacol de Contact Improvisation

Atelier
Cu Konstantin Mihos

Workshop şi spectacol de Contact Improvisation

19.12.2009

sâmbătă

19:00

sâmbătă

19:00

OuiBaDa

Conceptul și coregrafia: Gigi Căciuleanu

OuiBaDa

09.1.2010

sâmbătă

19:00

sâmbătă

19:00

Harta

Conceptul și coregrafia: Konstantinos Mihos

Harta

10.1.2010

duminică

19:00

duminică

19:00

Harta

Conceptul și coregrafia: Konstantinos Mihos

Harta

21.1.2010

joi

18:00

joi

18:00

Dezbatere despre viitorul televiziunii

Dezbatere

În cadrul Săptămâna grea

Dezbatere despre viitorul televiziunii

21.1.2010

joi

19:30

joi

19:30

Anunțul candidaturii la președinție

Dezbatere performativă

În cadrul Săptămâna grea

Anunțul candidaturii la președinție

22.1.2010

vineri

19:00

vineri

19:00

Apicultura sau sfârşitul naturii

Lecture-performance

În cadrul Săptămâna grea

Apicultura sau sfârşitul naturii

22.1.2010

vineri

20:30

vineri

20:30

Ce afirmăm, ce performăm?

Discuție publică

În cadrul Săptămâna grea

Ce afirmăm, ce performăm?

23.1.2010

sâmbătă

19:00

sâmbătă

19:00

Autorii ar dori să veniţi la spectacolul lor

Conceptul: Florin Flueraş şi Ion Dumitrescu

În cadrul Săptămâna grea

Autorii ar dori să veniţi la spectacolul lor

23.1.2010

sâmbătă

20:00

sâmbătă

20:00

Sfârşitul propagandei = Sfârşitul lumii (aşa cum o ştim noi)

Dezbatere

În cadrul Săptămâna grea

Sfârşitul propagandei = Sfârşitul lumii (aşa cum o ştim noi)

24.1.2010

duminică

18:00

duminică

18:00

Atelier de mişcare şi disciplină corporală

Workshop cu un instructor al Armatei Române

În cadrul Săptămâna grea

Atelier de mişcare şi disciplină corporală

24.1.2010

duminică

19:00

duminică

19:00

Spectacol militar al Armatei Române

Conceptul: Florin Flueraş şi Ion Dumitrescu

În cadrul Săptămâna grea

Spectacol militar al Armatei Române

24.1.2010

duminică

21:00

duminică

21:00

wetube

Internet performance

În cadrul Săptămâna grea

wetube

27.1.2010

miercuri

18:00

miercuri

18:00

Spectacol alpin

Discuție publică

În cadrul Săptămâna grea

Spectacol alpin

27.1.2010

miercuri

20:00

miercuri

20:00

Home theatre 2

Coregrafia și interpretarea: Eduard Gabia, Rolando Matsangos, Ion Dumitrescu

În cadrul Săptămâna grea

Home theatre 2

28.1.2010

joi

19:00

joi

19:00

Home theatre 2

Coregrafia și interpretarea: Eduard Gabia, Rolando Matsangos, Ion Dumitrescu

În cadrul Săptămâna grea

Home theatre 2

29.1.2010

vineri

19:00

vineri

19:00

Neocatarsis

Coregrafia și interpretarea: Florin Flueraş şi Ion Dumitrescu

În cadrul Săptămâna grea

Neocatarsis

30.1.2010

sâmbătă

17:00

sâmbătă

17:00

Sâmbăta Sonoră

Program de inițiere în creația sonoră, radiofonică și muzică contemporană

În cadrul Săptămâna Grea

Sâmbăta Sonoră

30.1.2010

sâmbătă

20:00

sâmbătă

20:00

preview

Coregrafia și interpretarea: Manuel Pelmuș

În cadrul Săptămâna grea

preview

30.1.2010

sâmbătă

21:00

sâmbătă

21:00

Cuvintele din spatele imaginilor

Discuție publică

În cadrul Săptămâna grea

Cuvintele din spatele imaginilor

31.1.2010

duminică

11:00

duminică

11:00

Preparing for the present

Instalație performativă

În cadrul Săptămâna grea

Preparing for the present

03.2.2010

miercuri

19:00

miercuri

19:00

First steps

Conceptul și coregrafia: Mihaela Dancs și Carmen Coțofană

First steps

05.2.2010

vineri

19:00

vineri

19:00

We went with these bodies as far as we could

Conceptul: Paul Dunca

We went with these bodies as far as we could

10.2.2010

miercuri

19:00

miercuri

19:00

Umwelt

Proiecție filmare spectacol

Umwelt

13.2.2010

sâmbătă

20:00

sâmbătă

20:00

Sâmbăta Sonoră

Program de inițiere în creația sonoră, radiofonică și muzică contemporană

Sâmbăta Sonoră

14.2.2010

duminică

19:00

duminică

19:00

More than 10 meters of wire

Concert Sorin Romanescu

More than 10 meters of wire

18.2.2010

joi

19:00

joi

19:00

Lulu's Room

Conceptul și coregrafia: Mihaela Dancs

Lulu's Room

18.2.2010

joi

20:00

joi

20:00

Stage psychosis

Conceptul și interpretarea: Carmen Coțofană

Stage psychosis

27.2.2010

sâmbătă

19:00

sâmbătă

19:00

Bun rămas! (sau despre discretele scăpări ale sistemului limbic)

Conceptul și coregrafia: Farid Fairuz

Bun rămas! (sau despre discretele scăpări ale sistemului limbic)

28.2.2010

duminică

19:00

duminică

19:00

Bun rămas! (sau despre discretele scăpări ale sistemului limbic)

Conceptul și coregrafia: Farid Fairuz

Bun rămas! (sau despre discretele scăpări ale sistemului limbic)

02.3.2010

marți

19:00

marți

19:00

OuiBaDa

Conceptul și coregrafia: Gigi Căciuleanu

OuiBaDa

03.3.2010

miercuri

20:00

miercuri

20:00

Miercurea lejeră – idei afirmate performativ

Conceptul: Maria Baroncea și Eduard Gabia

Miercurea lejeră – idei afirmate performativ

06.3.2010

sâmbătă

19:00

sâmbătă

19:00

Activitate Extraterestră

Coregrafia și interpretarea : Alexandra Pirici

Activitate Extraterestră

06.3.2010

sâmbătă

20:00

sâmbătă

20:00

Fine tuning between me and the universe in a black box

Coregrafia și interpretarea: Eduard Gabia

Fine tuning between me and the universe in a black box

07.3.2010

duminică

19:00

duminică

19:00

Out of love for this beautiful title

Coregrafia și interpretarea: Iuliana Stoianescu

Out of love for this beautiful title

07.3.2010

duminică

20:00

duminică

20:00

A brave search of the ultimate reality

Coregrafia și interpretarea: Florin Flueraș

A brave search of the ultimate reality

09.3.2010

marți

19:00

marți

19:00

Dedublarea

Conceptul și coregrafia: Mădălina Dan

Dedublarea

10.3.2010

miercuri

20:00

miercuri

20:00

Miercurea lejeră – idei afirmate performativ

Conceptul: Maria Baroncea și Eduard Gabia

Miercurea lejeră – idei afirmate performativ

12.3.2010

vineri

19:00

vineri

19:00

Autorii ar dori să veniţi la spectacolul lor & Neocatarsis

Conceptul, coregrafia și interpretarea: Florin Flueraş şi Ion Dumitrescu

Autorii ar dori să veniţi la spectacolul lor & Neocatarsis

13.3.2010

sâmbătă

20:00

sâmbătă

20:00

Sâmbăta Sonoră

Program de inițiere în creația sonoră, radiofonică și muzică contemporană

Sâmbăta Sonoră

16.3.2010

marți

19:00

marți

19:00

Cvartet pentru o lavalieră

Conceptul și coregrafia: Vava Ștefănescu

Cvartet pentru o lavalieră

16.3.2010

marți

19:00

marți

19:00

Purgatorio & Paradiso

proiecție de film - Romeo Castellucci

Purgatorio & Paradiso

17.3.2010

miercuri

20:00

miercuri

20:00

Miercurea lejeră – idei afirmate performativ

Conceptul: Maria Baroncea și Eduard Gabia

Miercurea lejeră – idei afirmate performativ

18.3.2010

joi

19:00

joi

19:00

Bun rămas! (sau despre discretele scăpări ale sistemului limbic)

Conceptul și coregrafia: Farid Fairuz

Bun rămas! (sau despre discretele scăpări ale sistemului limbic)

20.3.2010

sâmbătă

19:00

sâmbătă

19:00

Bun rămas! (sau despre discretele scăpări ale sistemului limbic)

Conceptul și coregrafia: Farid Fairuz

Bun rămas! (sau despre discretele scăpări ale sistemului limbic)

25.3.2010

joi

19:00

joi

19:00

OuiBaDa

Conceptul și coregrafia: Gigi Căciuleanu

OuiBaDa

27.3.2010

sâmbătă

20:00

sâmbătă

20:00

Sâmbăta Sonoră

Program de inițiere în creația sonoră, radiofonică și muzică contemporană

Sâmbăta Sonoră

28.3.2010

duminică

19:00

duminică

19:00

More than 10 meters of wire

Concert Sorin Romanescu

More than 10 meters of wire

30.3.2010

marți

19:00

marți

19:00

Iluzionistele

Conceptul și coregrafia: Mădălina Dan

Iluzionistele

30.3.2010

marți

20:00

marți

20:00

Miercurea lejeră – idei afirmate performativ

Conceptul: Maria Baroncea și Eduard Gabia

Miercurea lejeră – idei afirmate performativ

07.4.2010

miercuri

20:00

miercuri

20:00

Miercurea lejeră – idei afirmate performativ

Conceptul: Maria Baroncea și Eduard Gabia

Miercurea lejeră – idei afirmate performativ

10.4.2010

sâmbătă

20:00

sâmbătă

20:00

Exil în pământul uitării

Conceptul și coregrafia: Andreea Tănăsescu

Exil în pământul uitării

11.4.2010

duminică

20:00

duminică

20:00

Exil în pământul uitării

Conceptul și coregrafia: Andreea Tănăsescu

Exil în pământul uitării

13.4.2010

marți

19:00

marți

19:00

Requiem for a metamorphosis

proiecție de film - Jan Fabre

Requiem for a metamorphosis

14.4.2010

miercuri

20:00

miercuri

20:00

Sâmbăta Sonoră

Program de inițiere în creația sonoră, radiofonică și muzică contemporană

Sâmbăta Sonoră

18.4.2010

duminică

20:00

duminică

20:00

OuiBaDa

Conceptul și coregrafia: Gigi Căciuleanu

OuiBaDa

20.4.2010

marți

20:00

marți

20:00

Loss / Layers

Conceptul și direcția artistică: Fabrice Planquette

Loss / Layers

23.4.2010

vineri

20:00

vineri

20:00

Pădurea înCÂNTată

Concert interactiv / multimedia

Pădurea înCÂNTată

24.4.2010

sâmbătă

20:00

sâmbătă

20:00

Sâmbăta Sonoră

Program de inițiere în creația sonoră, radiofonică și muzică contemporană

Sâmbăta Sonoră

25.4.2010

duminică

19:00

duminică

19:00

Poezie cu voce tare

Poezie performativă
după o idee de Adriana Gheorghe

Poezie cu voce tare

29.4.2010

joi

20:00

joi

20:00

Manteau long en laine marine...

Coregrafia și interpretarea: Nadine Fuchs şi Marco Delgado

Manteau long en laine marine...

30.4.2010

vineri

20:00

vineri

20:00

Manteau long en laine marine...

Coregrafia și interpretarea: Nadine Fuchs şi Marco Delgado

Manteau long en laine marine...

04.5.2010

marți

20:00

marți

20:00

Mâncăm împreună

Coregrafia și regia: Vlad Merariu

În cadrul Săptămâna UNATC

Mâncăm împreună

05.5.2010

miercuri

20:00

miercuri

20:00

Miercurea lejeră – idei afirmate performativ

Conceptul: Maria Baroncea și Eduard Gabia

Miercurea lejeră – idei afirmate performativ

07.5.2010

vineri

20:00

vineri

20:00

Paradisul pierdut

Coregrafia și scenografia: Georgiana Dobre

În cadrul Săptămâna UNATC

Paradisul pierdut

09.5.2010

duminică

20:00

duminică

20:00

Alice în Ţara Minciunilor

Coregrafia și regia: Simona Deaconescu

În cadrul Săptămâna UNATC

Alice în Ţara Minciunilor

14.5.2010

vineri

19:30

vineri

19:30

AVion 16

Prezentare AV de Lillevan

AVion 16

15.5.2010

sâmbătă

19:00

sâmbătă

19:00

Sâmbăta Sonoră

Program de inițiere în creația sonoră, radiofonică și muzică contemporană

Sâmbăta Sonoră

15.5.2010

sâmbătă

20:00

sâmbătă

20:00

Bun rămas! (sau despre discretele scăpări ale sistemului limbic)

Conceptul și coregrafia: Farid Fairuz

Bun rămas! (sau despre discretele scăpări ale sistemului limbic)

18.5.2010

marți

20:00

marți

20:00

Ceea ce am convenit noi a fi hazard

Conceptul: Ion Dumitrescu

Ceea ce am convenit noi a fi hazard

20.5.2010

joi

20:00

joi

20:00

Autorii ar dori să veniţi la spectacolul lor & Neocatarsis

Conceptul, coregrafia și interpretarea: Florin Flueraş şi Ion Dumitrescu

Autorii ar dori să veniţi la spectacolul lor & Neocatarsis

22.5.2010

sâmbătă

15:00

sâmbătă

15:00

Laboratory of Singular Prospectives

Simpozion internaţional

În cadrul Bucharest Biennale #4 și Bienala de artă contemporană Les Ateliers de Rennes

Laboratory of Singular Prospectives

24.5.2010

luni

20:00

luni

20:00

Luvstory

Coregrafia și interpretarea: Çağlar Yiğiyoğulları

Luvstory

26.5.2010

miercuri

20:00

miercuri

20:00

Diss

Coregrafia și interpretarea: Çağlar Yiğiyoğulları

Diss

27.5.2010

joi

20:00

joi

20:00

Luvstory

Coregrafia și interpretarea: Çağlar Yiğiyoğulları

Luvstory

29.5.2010

sâmbătă

18:00

sâmbătă

18:00

Sâmbăta Sonoră

Program de inițiere în creația sonoră, radiofonică și muzică contemporană

Sâmbăta Sonoră

30.5.2010

duminică

20:00

duminică

20:00

A Horse Opera

Coregrafia: Alexandra Pirici și Dennis Deter

A Horse Opera

01.6.2010

marți

20:00

marți

20:00

A Horse Opera

Coregrafia: Alexandra Pirici și Dennis Deter

A Horse Opera

02.6.2010

miercuri

20:00

miercuri

20:00

Miercurea lejeră – idei afirmate performativ

Conceptul: Maria Baroncea și Eduard Gabia

Miercurea lejeră – idei afirmate performativ

03.6.2010

joi

20:00

joi

20:00

Capete înfierbântate

Teatru documentar

În cadrul proiectului 13-15 iunie 1990

Capete înfierbântate

04.6.2010

vineri

20:00

vineri

20:00

Follow That Summer

Conceptul și dramaturgia: Rui Catalão

Follow That Summer

05.6.2010

sâmbătă

20:00

sâmbătă

20:00

Inside words

Coregrafia și interpretarea: Rui Catalão

Inside words

06.6.2010

duminică

20:00

duminică

20:00

Inside words

Coregrafia și interpretarea: Rui Catalão

Inside words

08.6.2010

marți

20:00

marți

20:00

Autorii ar dori să veniţi la spectacolul lor & Neocatarsis

Conceptul, coregrafia și interpretarea: Florin Flueraş şi Ion Dumitrescu

Autorii ar dori să veniţi la spectacolul lor & Neocatarsis

09.6.2010

miercuri

20:00

miercuri

20:00

Capete înfierbântate

Teatru documentar

În cadrul proiectului 13-15 iunie 1990

Capete înfierbântate

11.6.2010

vineri

20:00

vineri

20:00

Fotografie de dans

Vernisaj / Expoziție de fotografie - Irina Stelea

În cadrul Noaptea Albă a Galeriilor

Fotografie de dans

11.6.2010

vineri

20:00

vineri

20:00

MONSTER MACHINE GYPSY MUZIK

Concert Stefanko Balkano / The Dolomites

În cadrul Noaptea Albă a Galeriilor

MONSTER MACHINE GYPSY MUZIK

11.6.2010

vineri

21:00

vineri

21:00

Sâmbăta Sonoră

Program de inițiere în creația sonoră, radiofonică și muzică contemporană

În cadrul Noaptea Alba a Galeriilor

Sâmbăta Sonoră

15.6.2010

marți

20:00

marți

20:00

Capete înfierbântate

Teatru documentar

În cadrul proiectului 13-15 iunie 1990

Capete înfierbântate

15.6.2010

marți

20:00

marți

20:00

Întâlnire cu Bojana Cvejic

Public Lecture - Bojana Cvejic

În cadrul Întâlniri de Gradul ll

Întâlnire cu Bojana Cvejic

16.6.2010

miercuri

20:00

miercuri

20:00

Dance a playful body

Coregrafia: Andreea Novac

Dance a playful body

17.6.2010

joi

20:00

joi

20:00

Bun rămas! (sau despre discretele scăpări ale sistemului limbic)

Conceptul și coregrafia: Farid Fairuz

Bun rămas! (sau despre discretele scăpări ale sistemului limbic)

18.6.2010

vineri

20:00

vineri

20:00

Inerția pentru toți

Conceptul: Eduard Gabia

Coregrafia: Rectifier Crew

Inerția pentru toți

19.6.2010

sâmbătă

20:00

sâmbătă

20:00

OuiBaDa

Conceptul și coregrafia: Gigi Căciuleanu

OuiBaDa

22.6.2010

marți

20:00

marți

20:00

Alice în Ţara Minciunilor

Coregrafia și regia: Simona Deaconescu

Alice în Ţara Minciunilor

23.6.2010

miercuri

20:00

miercuri

20:00

Paradisul pierdut

Coregrafia și scenografia: Georgiana Dobre

Paradisul pierdut

25.6.2010

vineri

20:00

vineri

20:00

Mâncăm împreună

Coregrafia și regia: Vlad Merariu

Mâncăm împreună

26.6.2010

sâmbătă

20:00

sâmbătă

20:00

Sâmbăta Sonoră

Program de inițiere în creația sonoră, radiofonică și muzică contemporană

Sâmbăta Sonoră

27.6.2010

duminică

20:00

duminică

20:00

We went with these bodies as far as we could

Conceptul: Paul Dunca

We went with these bodies as far as we could

28.6.2010

luni

19:00

luni

19:00

World wide

Vernisaj / Expoziție - Ana Duția

World wide

30.6.2010

miercuri

20:00

miercuri

20:00

Exil în pământul uitării

Conceptul și coregrafia: Andreea Tănăsescu

Exil în pământul uitării