Calendar

03.9.2017

duminică

17:00

duminică

17:00

CNDB Domol cu Muzeul Subiectiv al Locuirii

teatru
Regie și coordonare ateliere: Gabriela Teodorescu, Andrei Șerban

CNDB Domol cu Muzeul Subiectiv al Locuirii

08.9.2017

vineri

19:00

vineri

19:00

After.Life_poezie spațială: lecture participativ

lecture participativ

After.Life_poezie spațială: lecture participativ

10.9.2017

duminică

19:30

duminică

19:30

Caida Libre

Un spectacol de Sharon Fridman în colaborare cu dansatorii

Caida Libre

13.9.2017

miercuri

19:00

miercuri

19:00

SH Φ RA

Coregrafie: Simona Dabija, Mariana Gavriciuc, Camelia Neagoe, Oana Zară

SH Φ RA

17.9.2017

duminică

19:30

duminică

19:30

I AM LALLA

performance

I AM LALLA

20.9.2017

miercuri

20:00

miercuri

20:00

Relaxing Data - Collective Performance

performance
de Lauren Huret

Relaxing Data - Collective Performance

23.9.2017

sâmbătă

19:30

sâmbătă

19:30

Counterbody

Coregrafie: Simona Deaconescu

Counterbody

27.9.2017

miercuri

19:30

miercuri

19:30

After.Life

de Sasha Dodo

After.Life

28.9.2017

joi

19:30

joi

19:30

After.Life

de Sasha Dodo

After.Life

29.9.2017

vineri

19:00

vineri

19:00

Tabularasa

Coregrafia: Natalie Cohen, Momo Sanno, Emma Ste. Marie

Tabularasa

08.10.2017

duminică

19:30

duminică

19:30

Moving Fields

Concept și coregrafie: Cristina Lilienfeld

Moving Fields

19.10.2017

joi

19:00

joi

19:00

We are all lichens

Un cadru performativ conceput de: Farid Fairuz

We are all lichens

20.10.2017

vineri

19:00

vineri

19:00

We are all lichens

Un cadru performativ conceput de: Farid Fairuz

We are all lichens

22.10.2017

duminică

19:30

duminică

19:30

Counterbody

Coregrafie: Simona Deaconescu

Counterbody

29.10.2017

duminică

14:00

duminică

14:00

Statutul dansului contemporan - dezbateri publice

În cadrul Sezonului de dans contemporan – București în mișcare, 2017

În cadrul Sezonului de dans contemporan – București în mișcare, 2017

Statutul dansului contemporan - dezbateri publice

29.10.2017

duminică

18:00

duminică

18:00

Nud de femeie brunetă

Autor și performer: Andreea David

În cadrul Sezonului de dans contemporan – București în mișcare, 2017

Nud de femeie brunetă

29.10.2017

duminică

19:30

duminică

19:30

37 minutes of make believe

Conceptul și coregrafia: Andreea Novac

În cadrul Sezonului de dans contemporan – București în mișcare, 2017

37 minutes of make believe

30.10.2017

luni

18:00

luni

18:00

2 femei contemporane

Autor, coregraf, dramaturg: Ioana Marchidan

În cadrul Sezonului de dans contemporan – București în mișcare, 2017

2 femei contemporane

30.10.2017

luni

19:30

luni

19:30

Teren de dans / One to all

Conceptul și coregrafia: Mihaela Dancs

În cadrul Sezonului de dans contemporan – București în mișcare, 2017

Teren de dans / One to all

31.10.2017

marți

19:30

marți

19:30

Counterbody

01.11.2017

miercuri

19:30

miercuri

19:30

La Institutul Schimbării

Direcţie şi coordonare: Paul Dunca

În cadrul Sezonului de dans contemporan – București în mișcare, 2017

La Institutul Schimbării

02.11.2017

joi

16:00

joi

16:00

Delicate Instruments of Engagement

De: Alexandra Pirici

În cadrul Sezonului de dans contemporan – București în mișcare, 2017

Delicate Instruments of Engagement

02.11.2017

joi

20:00

joi

20:00

Tordre - Torsiune

Conceptul si coregrafia: Rachid Ouramdane

În cadrul Sezonului de dans contemporan – București în mișcare, 2017

Tordre - Torsiune

03.11.2017

vineri

16:00

vineri

16:00

Delicate Instruments of Engagement

De: Alexandra Pirici

În cadrul Sezonului de dans contemporan – București în mișcare, 2017

Delicate Instruments of Engagement

04.11.2017

sâmbătă

12:00

sâmbătă

12:00

Teren de dans / One to one

Conceptul și coregrafia: Mihaela Dancs

În cadrul Sezonului de dans contemporan – București în mișcare, 2017

Teren de dans / One to one

04.11.2017

sâmbătă

16:00

sâmbătă

16:00

We are all lichens

Un cadru performativ conceput de: Farid Fairuz

În cadrul Sezonului de dans contemporan – București în mișcare, 2017

We are all lichens

04.11.2017

sâmbătă

19:30

sâmbătă

19:30

Latent Show

Coregrafi & interpreți: Cristian Nanculescu, Andreea David

În cadrul Sezonului de dans contemporan – București în mișcare, 2017

Latent Show

05.11.2017

duminică

12:00

duminică

12:00

Teren de dans / One to one

Conceptul și coregrafia: Mihaela Dancs

În cadrul Sezonului de dans contemporan – București în mișcare, 2017

Teren de dans / One to one

05.11.2017

duminică

19:30

duminică

19:30

The Great Scheme Of Things

Muzică: Gabriela Fierbințeanu, Cristian Fierbințeanu

În cadrul Sezonului de dans contemporan – București în mișcare, 2017

The Great Scheme Of Things

16.11.2017

joi

19:00

joi

19:00

UnderBody

Atelier
Cu Daniel Dragomir

UnderBody

17.11.2017

vineri

19:00

vineri

19:00

UnderBody

Atelier
Cu Daniel Dragomir

UnderBody

18.11.2017

sâmbătă

19:00

sâmbătă

19:00

UnderBody

Atelier
Cu Daniel Dragomir

UnderBody

24.11.2017

vineri

19:30

vineri

19:30

Counterbody

Coregrafie: Simona Deaconescu

Counterbody

25.11.2017

sâmbătă

19:30

sâmbătă

19:30

Counterbody

Coregrafie: Simona Deaconescu

Counterbody

13.12.2017

miercuri

19:00

miercuri

19:00

Premiile CNDB 2017

Eveniment anual

Premiile CNDB 2017

13.12.2017

miercuri

19:30

miercuri

19:30

Gala

de
Jérôme Bel

Premiile CNDB 2017

Gala

14.12.2017

joi

19:00

joi

19:00

Gala

de
Jérôme Bel

Premiile CNDB 2017

Gala

15.1.2018

luni

19:00

luni

19:00

Întâlnirile CNDB „Tu faci contextul”

dezbatere

Întâlnirile CNDB „Tu faci contextul”

16.1.2018

marți

19:00

marți

19:00

Întâlnirile CNDB „Tu faci contextul”

dezbatere

Întâlnirile CNDB „Tu faci contextul”

17.1.2018

miercuri

19:00

miercuri

19:00

Întâlnirile CNDB „Tu faci contextul”

dezbatere

Întâlnirile CNDB „Tu faci contextul”

27.1.2018

sâmbătă

14:00

sâmbătă

14:00

Gaga Movement

Atelier
Cu Mélanie Sorin

Gaga Movement

28.1.2018

duminică

14:00

duminică

14:00

Gaga Movement

Atelier
Cu Mélanie Sorin

Gaga Movement

03.2.2018

sâmbătă

16:00

sâmbătă

16:00

Roots/ African Dance Workshop

Atelier
Cu Dalanda Mariama, Diana Luiza Mocăniţă, Ikhaya Drum

Roots/ African Dance Workshop

04.2.2018

duminică

16:00

duminică

16:00

Roots/ African Dance Workshop

Atelier
Cu Dalanda Mariama, Diana Luiza Mocăniţă, Ikhaya Drum

Roots/ African Dance Workshop

20.2.2018

marți

17:00

marți

17:00

Atelier de contact improvisation pentru copii

Atelier
Cu Virginia Negru

Atelier de contact improvisation pentru copii

03.3.2018

sâmbătă

19:30

sâmbătă

19:30

Counterbody

Coregrafie: Simona Deaconescu

Counterbody

08.3.2018

joi

19:30

joi

19:30

37 minutes of make believe

Conceptul și coregrafia:
Andreea Novac

37 minutes of make believe

09.3.2018

vineri

19:30

vineri

19:30

Sound Bloom Combo

concert

Sound Bloom Combo

10.3.2018

sâmbătă

12:00

sâmbătă

12:00

Open Day: Școala performativă pentru copii

Ateliere
Cu Vava Ștefănescu, Catrinel Catană, Daniela Vîrlan, Valentina De Piante, Virginia Negru

Open Day: Școala performativă pentru copii

14.3.2018

miercuri

19:30

miercuri

19:30

Descentrat 1. Întâlnirile indisciplinate

Intersecții

Descentrat 1. Întâlnirile indisciplinate

17.3.2018

sâmbătă

19:00

sâmbătă

19:00

Nud de femeie brunetă

Autor și performer:
Andreea David

În cadrul Festival del Silenzio Milano

Nud de femeie brunetă

18.3.2018

duminică

19:30

duminică

19:30

The Great Scheme Of Things

Muzică: Gabriela Fierbințeanu, Cristian Fierbințeanu

The Great Scheme Of Things

28.3.2018

miercuri

19:30

miercuri

19:30

Descentrat 2. Întâlnirile indisciplinate

Intersecții

Descentrat 2. Întâlnirile indisciplinate

29.3.2018

joi

19:30

joi

19:30

Latent Show

Coregrafi & interpreți: Cristian Nanculescu, Andreea David

Latent Show

31.3.2018

sâmbătă

19:30

sâmbătă

19:30

Into My Gong Self

Performance

Into My Gong Self

11.4.2018

miercuri

19:30

miercuri

19:30

Descentrat 3. Întâlnirile indisciplinate

Intersecții

Descentrat 3. Întâlnirile indisciplinate

15.4.2018

duminică

19:30

duminică

19:30

Ohne Nix

Concept și interpretare:
Luke Baio & Dominik Grünbühel

Festivalul Like CNDB 2018

Ohne Nix

17.4.2018

marți

19:30

marți

19:30

Homo Furens

Coregrafie: Filipe Lourenço

Festivalul Like CNDB 2018

Homo Furens

18.4.2018

miercuri

15:00

miercuri

15:00

Counterbody

Coregrafie: Simona Deaconescu

Festivalul Like CNDB 2018

Counterbody

18.4.2018

miercuri

17:00

miercuri

17:00

37 minutes of make believe

Conceptul și coregrafia:
Andreea Novac

Festivalul Like CNDB 2018

37 minutes of make believe

19.4.2018

joi

17:00

joi

17:00

Mothers of steel

Conceptul și interpretarea:
Mădălina Dan și Agata Siniarska

Festivalul Like CNDB 2018

Mothers of steel

19.4.2018

joi

19:00

joi

19:00

Nud de femeie brunetă

Autor și performer:
Andreea David

Festivalul Like CNDB 2018

Nud de femeie brunetă

20.4.2018

vineri

17:00

vineri

17:00

Solo in progress

Conceptul și interpretarea:
Nicoleta Moise, Cristian Nanculescu

Festivalul Like CNDB 2018

Solo in progress

21.4.2018

sâmbătă

19:30

sâmbătă

19:30

Dans, for Satan

Coregrafie, performance și text:
Hilde Ingeborg Sandvold

Festivalul Like CNDB 2018

Dans, for Satan

24.4.2018

marți

19:30

marți

19:30

Răspunsuri Performative CNDB - Omnia 2020

Festivalul Like CNDB 2018

Răspunsuri Performative CNDB - Omnia 2020

25.4.2018

miercuri

19:30

miercuri

19:30

Descentrat 4. Întâlniri indisciplinate

Festivalul Like CNDB 2018

Descentrat 4. Întâlniri indisciplinate

26.4.2018

joi

19:30

joi

19:30

Răspunsuri Performative CNDB - Omnia 2020

Festivalul Like CNDB 2018

Răspunsuri Performative CNDB - Omnia 2020

27.4.2018

vineri

19:30

vineri

19:30

Răspunsuri Performative CNDB - Omnia 2020

Festivalul Like CNDB 2018

Răspunsuri Performative CNDB - Omnia 2020

27.4.2018

vineri

22:00

vineri

22:00

Like CNDB 2018 Afterparty

Cu Al’iikhwa Ra

Festivalul Like CNDB 2018

Like CNDB 2018 Afterparty

06.5.2018

duminică

19:30

duminică

19:30

Nu toți sunt eroi

Un spectacol de și cu Cristina Lilienfeld și Smaranda Găbudeanu

Nu toți sunt eroi

09.5.2018

miercuri

19:30

miercuri

19:30

Descentrat 5. Întâlnirile indisciplinate

Intersecții

Descentrat 5. Întâlnirile indisciplinate

17.5.2018

joi

19:30

joi

19:30

Layers

Concept și interpretare: Cristina Lilienfeld

Layers

18.5.2018

vineri

19:30

vineri

19:30

Bite a Tail, Grow a Head

Conceput și performat de Larisa Crunțeanu

Bite a Tail, Grow a Head

23.5.2018

miercuri

18:30

miercuri

18:30

Descentrat 6. Întâlnirile indisciplinate

Intersecții

Descentrat 6. Întâlnirile indisciplinate

25.5.2018

vineri

19:30

vineri

19:30

OPEN

performance
Regia: Leta Popescu

OPEN

26.5.2018

sâmbătă

19:30

sâmbătă

19:30

OPEN

performance
Regia: Leta Popescu

OPEN

27.5.2018

duminică

19:00

duminică

19:00

Ciocanul fără stăpân

Reconstrucţie scenică realizată de Florin Flueraş şi Brynjar Badlien

În cadrul evenimentului „Too Soon Too Late. Performative dialogue”

Ciocanul fără stăpân

13.6.2018

miercuri

19:30

miercuri

19:30

Intimacies

Coregrafie: Stephen Batts

În cadrul Contact Festival Bucharest 2018

Intimacies

15.6.2018

vineri

19:30

vineri

19:30

How To Watch Dancing (Looking Away From The Naked Emperor)

Concept, dramaturgie, interpretare: Stephen Batts

În cadrul Contact Festival Bucharest 2018

How To Watch Dancing (Looking Away From The Naked Emperor)