Noutăți

10.6.2018

back

Program CBF 2018

Cea de-a 3-a ediție a festivalului va avea un nou format împărțit în 3 etape: pre-festival, festival și post-festival.

Oferim opțiunea de a participa separat la fiecare dintre cele 3 părți și la toate performance-urile de dinaintea și din timpul festivalului. Nu oferim opțiunea de a participa doar la o parte dintr-o singură etapă.

Evenimente pre-festival:

13 iunie 19:30 – 21:00Performance „Intimities” Alexandra și Seghey

14 iunie 18:30 – 21:30 – Masterclass Gravity free point cu Alexandra și Seghey

15 iunie 19:30 -21:00 – ​“How To Watch Dancing – looking away from the naked emperor…” + artist talk/ discussion with the public 

16 iunie 11:00 -14:30 – Poetic Movement Masterclass Steve Batts 14:30 – 16:00 – Picnic / pauză 16:00 – 18:00 – Lecture – Poetic Movement Steve Batts 18:30 – 21:30 – Jam session – deschis tuturor

Evenimente în festival:

17 iunie (Duminică)

11:30 – 14:30 Întâlnirea profesorilor

14:30 – 16:00 Prânz

16:00 – 18:30 – Întalnirea participantilor 

18:30 – 21:30 – Jam session de deschidere pentru participanți

18 iunie – Luni

9:30 – 10:00 Încălzire individuală

10:00 – 13:00 Cursurile intensive de CI: 1. Scott Wells 2. Mirva Makinen 3. Elisa Ghion[incepatori] (in paralel in sala mare, foier, mediateca)

13:00 – 14:30 Prânz

14:30 – 17:30 1.Laborator de creație 2.Laborator de video-dans 3.Curs guest teacher (in paralel – sala mare, foier, parc)

17:30 – 18:30 – Cina 18:30 – 21:30 Jam session pentru participanți

19 iunie – Marți

 9:30 – 10:00 Încălzire individuală

10:00 – 13:00 Cursurile intensive de CI: 1. Scott Wells 2. Mirva Makinen 3. Elisa Ghion[incepatori] (in paralel in sala mare, foier, mediateca )

13:00 – 14:30 Prânz

14:30 – 17:30 1.Laborator de creație 2.Laborator de video-dans 3.Curs guest teacher (in paralel – sala mare, foier, parc)

17:30 – 18:30 Cina 18:30 – 21:30 Jam session pentru participanți

20 iunie – Miercuri

9:30 – 10:00 Încălzire individuală

10:00 – 13:00 Cursurile intensive de CI: 1. Scott Wells 2. Mirva Makinen 3. Elisa Ghion[incepatori] (in paralel in sala mare, foier, mediateca )

13:00 – 14:30 Prânz

14:30 – 17:30 1.Laborator de creație 2.Laborator de video-dans 3.Curs guest teacher (in paralel – sala mare, foier, parc)

17:30 – 18:30 Cina

18:30 – 21:30 Jam deschis tuturor doritorilor

21 iunie – Joi Zi libera

22 iunie – Vineri

9:30 – 10:00 Încălzire individuală

10:00 – 13:00 Cursurile intensive de CI: 1. Scott Wells 2. Mirva Makinen 3. Elisa Ghion[inecpatori] (in paralel in sala mare, foier, mediateca – confirmat cu Corina)

13:00 – 14:30 Prânz

14:30 – 17:30 1.Laborator de creație 2.Laborator de video-dans 3.Curs guest teacher (in paralel – sala mare, foier, parc) 

17:30 – 18:30  Cina

19:00 – 20:00 Proiecție video cu rezultatele laboratorului de video-dans

20:00 – 21:00 Performance-ul participanților

23 iunie – Sâmbătă

9:30 – 10:00 Încălzire individuală

10:00 – 13:00 Cursurile intensive de CI: 1. Scott Wells 2. Mirva Makinen 3. Elisa Ghion[inecpatori] (in paralel in sala mare, foier, mediateca)

13:00 – 14:30 Prânz

14:30 – 17:30 Performance stradal – Contact the City

17:30 – 18:30 Cina 19:00 – 20:00 Performance – ul profesorilor

20:00 – 21:30 Jam session pentru participanți

24 iunie – Duminică

11:00 – 14:00 Jam session de final

14:30 – Plecarea

Mai multe informații pe: www.contactimprovisation.ro